Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Jakość szkoły ma wpływ na przyszłość narodu”

Satysfakcja finansowa, stabilizacja, potwierdzenie kompetencji to tylko nieliczne korzyści, jakie daje nauczycielom kontraktowym awans zawodowy na nauczyciela mianowanego.

Wczoraj, w Centrum Kultury eSTeDe, starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski wręczył uroczyście akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego 31 nauczycielom kształcącym młodzież w placówkach oświatowych na terenie powiatu.

Zwracając się do nauczycieli starosta wskazał, że niewiele jest w roku tak radosnych spotkań. - Dla Państwa awans zawodowy jest to kolejny szczebel kariery nauczycielskiej okupiony bardzo dużym wysiłkiem i pracą. Wasza świadomość potrzeby pracy wychowawczej, dydaktycznej jest bardzo wysoka. Wiem, że wielu z Was ma dodatkowe pasje, zainteresowania i świetnie, gdyż poziom wykształcenia i zainteresowań nauczycieli ma bezpośredni wpływ na jakość, kreację szkoły, jej wizerunek, i na to, na czym zależy Zarządowi i Radzie Powiatu, czyli jakości edukacji. Jest to bardzo ważny dzień w życiu powiatu bo szkoła jest bardzo ważna. Jakość szkoły ma wpływ na przyszłość narodu. Kadencja tej Rady Powiatu powoli mija i nadchodzi czas podsumowań. Edukacja była przedstawiana jako jeden z czterech priorytetów tego Zarządu. Dzisiaj mogę z dumą powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Najlepszym tego przykładem jest wypowiedź podczas jednej z ostatnich sesji przewodniczącego Zdzisława Kujawy, który stwierdził, że edukację należy zapisać jako plus. Jeżeli opozycja zapisuję edukację na nasz plus, to jest to jakiś sygnał, i znaczy, że jest się z czego cieszyć.

Krzysztof Ostrowski poinformował również o kilku pozytywnych wydarzeniach z zakresu oświaty, jakie miały miejsce w ostatnim miesiącu. - Zarząd Powiatu podjął decyzję o przekazaniu ponad 120.000 złotych na realizację grantów edukacyjnych. Na bieżący rok szkolny powiat przeznaczył prawie milion złotych na projekty miękkie czyli inwestycję w głowę ucznia. Na początku sierpnia pozyskaliśmy z Unii Europejskiej ponad 7,5 mln złotych na rewitalizację kompleksu edukacyjnego przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie. Dzięki temu trzy szkoły będą miały bardzo dobre warunki do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Do końca października natomiast wybudujemy, w całości ze środków własnych, zadaszone boisko sportowe przy ul. Sobieskiego – zakończył gospodarz powiatu.

Wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak podkreślił, że jest przekonany, iż awansowani nauczyciele w wymierny sposób przyczynią się do osiągnięcia przez młodzież lepszych wyników w nauce. - Gospodarczo jeszcze długo nie będziemy w stanie konkurować z państwami Europy Zachodniej, ale jeśli chodzi o poziom kształcenia już możemy. Najlepszym tego przykładem są wyróżnienia jakie zdobył powiat w tej kadencji w dziedzinie oświaty –wskazał wicestarosta.

Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Aleksandra Kuźniak przyznała z kolei, że jest bardzo zadowolona z wyników tegorocznych egzaminów. - Nauczyciele pokazali, że są pasjonatami wykonywanego zawodu. Potrafią inspirować i motywować młodzież do pracy. W uroczystości wzięli również udział: członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Emilia Dutka oraz dyrektorzy placówek, w których pracują awansowani nauczyciele.

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: Maria Nowak z I LO w Gnieźnie, Monika Malewicz-Czerwińska i Joanna Tomczak z II LO w Gnieźnie, Patryk Majewski i Jarosław Bleja z III LO w Gnieźnie, Łukasz Kaszyński, Marta Majcherek-Pakkala, Jakub Stranz i Grzegorz Nawrocki z ZSEO w Gnieźnie, Joanna Bartz, Justyna Heydrich, Ewa Urbaniak, Sławomir Ogórkiewicz oraz Wioletta Nowak z ZSP nr 2 w Gnieźnie, Justyna Rzymyszkiewicz, Katarzyna Drzewiecka- Fredyk i Magdalena Tomczak z ZSP nr 4 w Gnieźnie, Joanna Graczyk oraz ks. Robert Lewicki z ZSP w Trzemesznie, Danuta Rybińska, Anna Malendowicz – Koteras i Magdalena Gawęda z ZSP w Witkowie, Renata Jankowska z ZSS nr 11 w Gnieźnie, Maciej Duras i Natasza Królicka ze SOSW nr 1 w Gnieźnie, Anna Kamieniarz, Szymon Robaszkiewicz, Anna Kaczorowska, Justyna Koperska i Jerzy Jastrzębski ze SOSW nr 2 w Gnieźnie oraz Joanna Gic z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłecku.

Ogółem w powiecie gnieźnieńskim jest zatrudnionych 769 nauczycieli. Aktualna struktura zatrudnienia nauczycieli w szkołach powiatu przedstawia się następująco:

Stopień zawodowy nauczyciela Średnia liczba etatów Wskaźnik procentowy
stażysta 32,52 4%
kontraktowy 117,19 15,2%
mianowany 259,70 33,8%
dyplomowany 358,64 47%
ogółem 768,05 100%


2010-09-07
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21404315

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno