Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„W chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpie swą siłę państwo” - dożynki w Czerniejewie.

Jako pierwsi w tym roku Święto Plonów obchodzili rolnicy z gminy Czerniejewo. Tradycyjna uroczystość zgromadziła wielotysięczną publiczność, której niewątpliwą atrakcję stanowiły koncerty gwiazd estrady - Pauli i grupy Papa D., czyli dawnego zespołu „Papa Dance”.

Po uroczystej mszy św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie, korowód dożynkowy przeszedł przez całe miasto na Stadion Miejski. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała burmistrz miasta i gminy Danuta Grychowska, deklarując w swoim wystąpieniu:
W obecności wszystkich tu zgromadzonych oświadczam, że uczynię wszystko co w mojej mocy, by tym chlebem dzielić na tyle sprawiedliwie, aby nie zabrakło go w żadnym domostwie w mojej gminie, Tak mi dopomóż Bóg.

W akcie dzielenia się chlebem z gości i mieszkańcami wspomagał panią burmistrz przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo, Tadeusz Szymanek. W swojej wypowiedzi porównał tegoroczne dokonania rolników z zeszłorocznymi:
Ten rok jest wyjątkowym rokiem ze względu na to, że żniwa się jeszcze nie skończyły, a mamy dożynki. W ubiegłym roku też tak planowaliśmy i okazało się, że w dwa tygodnie już było po zbiorach, i mieliśmy dożynki o tej samej porze.

Burmistrz Danuta Grychowska oceniła święto plonów z punktu widzenia mijającej właśnie kadencji:
Jest to święto wyjątkowe. Po pierwsze, powinniśmy dziękować rolnikom i gospodarzom za tegoroczne zbiory. Jest to moment refleksji i podsumowań, jednocześnie też moment podsumowania gospodarza terenu działającego bez mała przez cztery lata. Myślę, że wszyscy, cała społeczność gminy jest beneficjentem sukcesu, bo przez te cztery lata gmina poszła do przodu. Myślę o sporym rozwoju gminy, a spowodowane to było głównie tym, że udało nam się pozyskać 9 mln zł z Unii Europejskiej. A w ciągu tej mijającej już kadencji wydaliśmy ponad 23 mln zł na wszelkie inwestycje. W moim przekonaniu jest to dobry rok i dobra kończąca się kadencja.

 W części artystycznej w bogatym programie wystąpiły dzieci i młodzież z gminy Czerniejewo.

 Obecni na uroczystości goście gratulowali czerniejewskim rolnikom sukcesu, a wicestarosta a Dariusz Pilak podkreślił dokonania całej społeczności słowami:
Mając świadomość tej niezwykłej rangi polskiego rolnika, pragnę na ręce Pani Burmistrz w tym szczególnym i bardzo trudnym nie tylko dla polskiej wsi roku, pełnym napięć, klęsk żywiołowych, wreszcie żałoby narodowej, złożyć najserdeczniejsze gratulacje wszystkim rolnikom i przedsiębiorcom gminy miejsko – wiejskiej Czerniejewo.

  Naszą Ziemię Wielkopolską szczęśliwie ominęły wielkie dramaty, ale dziękuję za spontaniczną akcję włączenia się w ruch pomocy powodzianom. Gratuluję Państwu determinacji, z jaką walczycie o zmianę krajobrazu swojej gminy, przedsiębiorczości i otwartej postawy, która pozwala Wam pozyskiwać środki unijne i przebudowywać „lokalną Ojczyznę”, a wymaga to innego etosu pracy - odwagi, a często i ryzyka. Cieszę się, że współpraca między władzami gminy i Zarządem Powiatu układa się tak dobrze. W tym właśnie tkwi źródło sukcesu.

 Wielkim powodzeniem cieszyły się również imprezy towarzyszące, stoiska promocyjne, gastronomiczne i handlowe.

Prawdziwe oblężenie zapewnił czerniejewskiemu świętu plonów koncert renomowanych gwiazd – Pauli i zespołu Papa D., które udowodniły, że przynależny im status gwiazd muzyki pop jest jak najbardziej uzasadniony.  

2010-08-24

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21368846

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno