Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Jak pomóc rodzinie biologicznej?

To jeden z tematów, na który 21 czerwca dyskutowali przedstawiciele powiatu gnieźnieńskiego oraz samorządowcy z Brovar i Humania na Ukrainie. W ten sposób rozpoczął się piąty już panel tematyczny, realizowany w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych ,,Pomoc zagraniczna 2010’’.

W spotkaniu, którego tematem przewodnim była pomoc społeczna, uczestniczyli ze strony powiatu wicestarosta Dariusz Pilak, członek zarządu Wojciech Krawczyk oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Pilarczyk.

Dyrektor PCPR wskazała, że istnieje wiele form pomocy społecznej: - Program wizyty został podzielony na dwa bloki: praca z dziećmi pozbawionymi opieki rodzinnej oraz praca z osobami niepełnosprawnymi. Pokażemy jak pracujemy z małymi dziećmi oraz nastolatkami, które już wkrótce wkroczą w dorosłe życie. Uważamy, że dziecko umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej od najmłodszych lat należy przyzwyczajać do samodzielnego życia. Chcemy także pokazać, że w każdej z osób niepełnosprawnych jest potencjał i możliwości, które dzięki pracy terapeutów można wydobyć i rozwijać.

Zastępca mera miasta Brovary Larysa Vynogradova przyznała, że imponuje jej determinacja służb socjalnych w Polsce, których działania mają na celu zachowanie rodziny biologicznej. Wyraziła nadzieję, że zdobytą w trakcie wizyty wiedzę i doświadczenie uda się przenieść na grunt ukraiński.

Delegacja ukraińska będzie wizytować m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kłecku, Dom Pomocy Społecznej oraz Dom Dziecka w Gnieźnie, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami i Chorych Psychicznie oraz Zespół Placówek Wsparcia Rodziny Droga do Domu w Trzemesznie, Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika w Mielżynie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Łopiennie. Ponadto stażyści zapoznają się również z funkcjonowaniem Centrum Aktywności Społecznej LARGO oraz wezmą udział w Festiwalu Wyobraźni organizowanym przez CK eSTeDe.

Wizyty studyjne ukraińskich stażystów odbywającą się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie projektu pn.: „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”. Projekt jest współfinansowany w 95% (179.025,00 zł) ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu: „Pomoc Zagraniczna 2010” i w 5% z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.2010-06-22
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21467926

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno