Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

W „Ogrodzie Wyobraźni”

Uderzeniem gongu tybetańskiego rozpoczął oficjalnie działalność „Ogród Wyobraźni” stanowiący zielone zaplecze Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Na otwarcie tego urokliwego miejsca, które ma szansę stać się Zielonym Przylądkiem mieszkańców miasta i powiatu, przybyły lokalne władze, parlamentarzyści, radni miejscy i powiatu, dyrektorzy placówek dydaktyczno – wychowawczych i przedstawiciele środowisk artystycznych. Wszystkich obecnych powitał niekonwencjonalnie konwencjonalny ( w marynarce!) dyrektor Grzegorz Reszko, którego niespożyta energia i wyobraźnia artystyczna zespolona ze zdolnościami w zakresie zrządzania i marketingu, pozwoliła w ciągu niespełna roku na wyczarowanie przestrzeni artystycznej zdolnej twórczo inspirować, o czym przekonamy się zapewne już wkrótce podczas Festiwalu Wyobraźni: Moją ideą było, by przygotować ten teren, bezpieczną, estetyczną bazę, wyposażoną w podstawowe rzeczy do spędzania czasu wolnego, w którym to miejscu każdy kto będzie miał ochotę, w przeróżnych sferach twórczości będzie mógł po sobie zostawić ślad. Chcemy, by mieszkańcy Gniezna i powiatu tworzyli to centrum. Dziękuję panu staroście i członkom Zarządu za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Bez waszego wsparcia finansowego niewiele byśmy zdziałali. Dziękuję wszystkim przyjaciołom, bez których zaangażowania pewnie dalej smutek poganiałby brzydotę w tym miejscu.

Efekty działań obecnej dyrekcji i kadry eSTeDe są tak wymierne, że szczere gratulacje wszystkim pracownikom złożyli zarówno członkowie Zarządu Powiatu, jak i wielu spośród zaproszonych gości: - Przyglądałem się działaniom pana dyrektora i słuchałem jego plastycznych wizji z obawą i lękiem. Po roku funkcjonowania eSTeDe mogę powiedzieć śmiało – to był strzał w dziesiątkę – mówił starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. – Tutaj nie ma czasu na nudę, tyle się dzieje. Stawiam panu dyrektorowi dobry z plusem, ale tylko dlatego, żeby mu dać szanse na więcej. Cieszę się, że nie wystraszył się pan, panie dyrektorze tej cegły, która miał być karą za rozebranie garaży. Zamiast smutnego zaplecza mamy zadbany, zielony teren, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Tutaj nikt nie będzie się nudził, a jeśli będzie miał ochotę na ciszę, też ją znajdzie.

Największe szachy w powiecie wkomponowane w murawę, plansza popularnej gry „Kółko i krzyżyk”, wystawa plakatu „Green poster” - najciekawszych prac biorących udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Triennale Plakatu, oraz mury cierpliwie czekające na twórców murali zewnętrznych – oto nowy krajobraz, który zastąpił tandetę i bylejakość. Uroczystość otwarcia Ogrodu Wyobraźni dopełniło zwiedzanie nowo otwartego studia nagrań, w którym muzycy gnieźnieńscy wspólnie z zaproszonymi gośćmi nagrywają właśnie piosenkę „Nasze życie jest jak rzeka”, związaną z akcją charytatywną dla ofiar powodzi. – To jedyne profesjonalne w Wielkopolsce studio nagrań stanowiące własność powiatu – podkreśla Grzegorz Reszko.

Duch Jonasza Kofty z pewnością czuje się usatysfakcjonowany – eSTeDe „Pamięta o ogrodach”.

2010-06-21

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21397180

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno