Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Co dalej absolwencie?

Na to pytanie pomagali udzielić dzisiaj odpowiedzi wystawcy uczestniczący w IX Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Gnieźnieńską Wyższą Szkołę Humanistyczno – Menedżerską „Milenium”, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz partnera organizacyjnego - Kolegium Europejskie.

Honorowy patronat nad tym ważnym wydarzeniem promocyjno – edukacyjnym objął rektor GWSHM prof. Lechosław Gawrecki oraz starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. Targi, jak niemal co roku, są zlokalizowane w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele organizatorów przybliżyli ich ideę i celowość funkcjonowania. Dyrektor naukowy CEG prof. Leszek Mrozewicz podkreślił konieczność budowania wizerunku Gniezna jako samodzielnego miasta akademickiego, prorektor GWSHM „Milenium” dr Klaudiusz Święcicki zaznaczył, że rozwój Gniezna jako ośrodka akademickiego nie byłby możliwy, gdyby nie znakomita współpraca między gnieźnieńskimi uczelniami oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Inwestowanie w naukę – mówił prof. Mrozewicz – przekłada się na rozwój gospodarczy miasta. Każdy student w Gnieźnie pozyskuje 3 dodatkowe etaty pracy dla mieszkańców. Taki jest miedzy innymi cel targów – pozyskać jak największą liczbę studentów i uczniów, dać szansę placówkom oświatowym, młodzieży i miastu.

Uroczystego otwarcia tegorocznej edycji Targów dokonał członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Wojciech Krawczyk. Witając gości, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, radnych i dyrektorów placówek różnego typu, w swoim wystąpieniu nawiązał do wyzwań, jakie stoją przed młodymi ludźmi żyjącymi w społeczeństwie informatycznym: - Tempo przemian nakazuje nam proces kształcenia ustawicznego i ciągłą ewaluację szkoły. To dlatego tak energicznie zabiegaliśmy o dotacje unijne na cele oświatowe i zarezerwowaliśmy w budżecie pieniądze na ten cel. Jesteśmy bowiem świadomi, że tylko dobrze wykształcone społeczeństwo, światłe i otwarte, może konkurować na światowym rynku, walcząc o lepszą przyszłość nas wszystkich. Postawiliśmy na zmianę wizerunku naszych szkół. Władze powiatu, gnieźnieńskich wyższych uczelni, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, a także nauczyciele są przekonani, że kreatywność i przedsiębiorczość to cechy, które można posiadać z natury, ale są to także umiejętności, które można nabyć, rozwijać i modelować. Temu celowi podporządkowane są działania zarówno starostwa powiatowego, jak i wszystkich podmiotów decydujących o kształcie oświaty w Gnieźnie. Wierzymy, że spośród przedstawionej oferty każdy młody człowiek może wybrać atrakcyjny dla siebie wariant. Dlatego warto skorzystać z oferty edukacyjnej proponowanej przez wystawców tegorocznych Targów.

Dzisiejszy dzień targowych prezentacji adresowany był głównie do tegorocznych maturzystów, którzy spośród 24 ofert mogli wybrać interesującą dla siebie propozycję. Jutro swoją ofertę zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne – 17 placówek – a odbiorcami będą absolwenci gimnazjum. Stoiska wystawowe zwracały uwagę pomysłowością, żywą kolorystyką i … atrakcyjnymi upominkami. Wykład „Wybory – faktory, wskaźniki, czynniki” wspomagany prezentacją multimedialną, wygłoszony przez doradcę zawodowego, pozwolił na realizację motywu przewodniego tegorocznych Targów - „Twoja przyszłość w Twoich rękach”, z pewnością też uświadomił młodemu odbiorcy skutki jego decyzji edukacyjnych.

2010-03-25
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21405462

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno