Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Promocja Powiatu na targach w Berlinie

W dniach 12 - 16 marca br. Powiat Gnieźnieński był obecny na największych w świecie Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie. Międzynarodowa Giełda Turystyczna w Berlinie jest największą imprezą branży turystycznej o światowym zasięgu. Jej cechą charakterystyczną jest to, że tylko jedna piąta ogólnej liczby wystawców to Niemcy, a pozostała część wystawców prezentuje regiony z całego świata.
Targi te stanowią centralne forum komunikacyjne i marketingowe branży turystycznej i stwarzają jeszcze dalsze możliwości rozszerzenia swojego działania, szczególnie we współpracy z krajami Europy. Wystawcy ITB rekrutują się ze wszystkich grup zawodowych zajmujących się międzynarodową działalnością turystyczną i gospodarką z tym związaną. W giełdzie biorą udział organizacje turystyczne o zasięgu krajowy, regionalnym i międzynarodowym, biura podróży, organizatorzy turystyki, firmy przewozowe, firmy hotelarskie, przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe, firmy systemów informatyczno - komunikacyjnych, firmy wydawnicze oraz międzynarodowe związki i zrzeszenia turystyczne.

Powiat Gnieźnieński prezentował się na wspólnym stoisku w pawilonie 12 z zaprzyjaźnionym niemieckim powiatem partnerskim Teltow-Flaeming.

Powiat Gnieźnieński po raz wtóry bierze udział w targach berlińskich promując się jako „dobre miejsce, królewska tradycja". Specjalnie na Targi ITB Wydział Promocji i Rozwoju przygotował wiele interesujących materiałów promocyjnych foldery w języku niemieckim oraz angielskim o tematyce zawierającej m.in. spis bazy turystycznej na terenie całego powiatu, ogólną informację o powiecie, jego gminach, Szlaku Piastowskim oraz wielu innych atrakcjach tj. np.: Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Zainteresowani mogli poczytać również o parkach krajobrazowych, szlakach turystycznych, architekturze drewnianej jak również została przedstawiona im ewentualna oferta indywidualna wycieczek po najciekawszych miejscowościach Powiatu Gnieźnieńskiego. Stoisko Starostwa Powiatowego w Gnieźnie było połączone z niemieckim stoiskiem „Flaemig-Skaeter" w hali nr 12. Niemcy na Targach nie wystawiają się jako kraj w całości, tylko oddzielnie każdy region. W hali 12 wystawiała się Brandenburgia oraz miasto Berlin. W centralnej części były dwa stoiska poświęcone właśnie Berlinowi i Poczdamowi, a dookoła nich poszczególne powiaty w Brandenburgii oraz firmy zajmujące się turytyką. Powiat Teltow-Flaeming był również podzielony – stoisko, na którym udzielono nam gościny poświęcone było największej atrakcji turystycznej powiatu – trasom dla ludzi jeżdżących na rolkach oraz rowerach. Takich tras w okolicy Luckenwalde jest ok.. 100 km, a planowana jest budowa dalszych tras. Wiele stoisk dotyczyło organizacji turystycznej Teltow- Flaeming promującej najciekawsze miejsca do zwiedzania oraz kurortu w Belzig– tężnie solankowe oraz kompleks regeneracji – masaże, kąpiele regenerujące itp. nie należącego do powiatu Teltow-Fläming, tylko do regionu turystycznego Fläming, znajdującego sie w powiecie Potsdam-Mittelmark.

Poznaliśmy pracowników Wydziału Prasowego - kierownika biura p. Martinę Krueger – oprócz promocji regionu – jak się dowiedzieliśmy - dział ten obsługuje jeszcze dwie strony internetowe - skomentował Pan Krystian Grajczak Kierownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie. Na stoisku ciągle obecni byli przedstawiciele młodzieżowego związku sportowego udzielający informacji o możliwości i technice jeżdżenia na rolkach. Pani Krueger wystąpiła z propozycją wzajemnego promowania naszych regionów, czyli wymiany materiałów i udostępnienia ich w punktach informacji turystycznej. Pierwszego dnia poznaliśmy również panią Inę Landmann, która zajmuje się organizowaniem wypoczynku dla emerytów i osób niepełnosprawnych – zwróciła się z prośbą o skontaktowanie z instytucją na naszym terenie zajmującą się podobnymi problemami - mówi Kierownik PCIT-u.

Zainteresowanie naszym regionem było duże – szczególną ciekawość wzbudzała współpraca pomiędzy regionami polskim i niemieckim.
W poniedziałek tj. 15.03 – odwiedził stoisko Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Nadoliński. Obaj panowie spotkali się ze Starostą ze strony niemieckiej - zaprzyjaźnionego Powiatu Teltow Flaeming – Panem Peerem Giescke. Panowie rozmawiali o wymianie materiałów turystycznych dotyczących powiatów i udostępnieniu ich w macierzystych biurach informacji turystycznej, o możliwości kontaktu między organizacjami zajmującymi się emerytami oraz osobami niepełnosprawnymi. Starosta Gnieźnieński zaprosił stronę niemiecką do udziału w Targach Tour Salon w Warszawie w miesiącu wrześniu w celu wspólnego promowania dwóch powiatów.

2004-03-19

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21449635

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno