Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Festiwalowy róg obfitości

Odkrywanie walorów kulturowych i przyrodniczych ziemi gnieźnieńskiej, uczestnictwo w warsztatach naukowych, udział w ćwiczeniach badawczych, kontakt z muzyką poważną w sali koncertowej - to tylko skromny wycinek możliwości świadomego uczestnictwa w kulturze, z którego mogli skorzystać uczestnicy i odbiorcy II Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki i Kultury współorganizowanego przez wiele podmiotów, w tym również Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Interdyscyplinarna konferencja naukowa „Ekologiczne i energetyczne zagrożenia i nowe wyzwania” zorganizowana przez Wyższą Szkołę Zawodową w Gnieźnie pobudziła wśród uczestników poczucie odpowiedzialności za stan degradacji środowiska, pokazała zależność między codziennymi wyborami oraz ich konsekwencjami w środowisku naturalnym, pomogła również uświadomić zależność między ekologią, ekonomią i problematyką społeczną oraz wyjaśnić, jak wiele w zakresie powstrzymania procesów degradacji zależy od każdego człowieka.

Melomani w różnym wieku mieli okazję włączyć się w obchody Roku Chopinowskiego, uczestnicząc w koncercie przygotowanym przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone w GWSHM „Milenium” warsztaty psychologiczne prowadzone głównie w formie ćwiczeniowej. „W poprzek, czyli do przodu” oraz „Ja, czyli kto” - warsztaty przygotowane przez mgr Annę Knocińską, pokazały co to znaczy twórcze myślenie, miały również na celu lepsze poznanie siebie, swych słabości oraz mocnych stron. „Jak nie popadać w konflikty i porozumiewać się bez przeszkód” doradzał mgr Marcin Siedlecki. Zgłębić tajemnice siebie pozwoliło spotkanie z dr Tadeuszem Żukiem. Jeden z uczestników tych spotkań, Paweł Owczarek, uczeń klasy maturalnej w II LO z prawdziwym entuzjazmem dzielił się swoimi wrażeniami: Fantastyczna przygoda i ogromna przyjemność zetknięcia się z metodami współczesnej psychoterapii, których ojcem jest Zygmunt Freud. Nie ukrywam, że nabyłem wiedzy na temat umiejętności prawidłowej komunikacji interpersonalnej czy negocjacji z ludźmi. Poza tym wiedzę tę wykorzystam z pewnością opracowując swoją prezentację maturalną z języka polskiego, bowiem przedmiotem moich badań jest analiza osobowości bohaterów samotnych i odosobnionych w literaturze, a więc takich, którzy właśnie popadali w konflikty ze sobą i światem, nie rozumiejąc do końca zawiłości własnej struktury psychicznej.

Dopełnić pracę nad własną osobowością pozwoliły również warsztaty „Stań prosto – czyli kilka ćwiczeń z asertywności”, przygotowane przez mgr Joannę Gic oraz mgr Mariolę Sochacką.

Prawdziwym przebojem Festiwalu okazały się natomiast II Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w SUDOKU. 38 uczestników: z I LO w Gnieźnie, II LO w Gnieźnie, III LO w Gnieźnie, LO w Trzemesznie, ZSEO w Gnieźnie, ZSP2 w Gnieźnie, ZSP w Trzemesznie udowodniło, że bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu SUDOKU nie jest możliwe. Gospodarz obiektu, w którym rozegrano zawody, dyrektor Grzegorz Reszko z prawdziwą satysfakcją przyznał, że: Jest to kolejna inicjatywa, która została wymyślona poza centrum. Centrum Kultury eSTeDe jest mieszkańców, a nie dla mieszkańców. Zawsze bardzo chętnie będziemy uczestniczyli w takich wspaniałych wydarzeniach. Laureatów tych niezwykłych zmagań: Artura Zielińskiego z III LO, Łukasza Kaczmarczyka z III LO, Joannę Glanc z LO w Trzemesznie, Katarzynę Walę z ZSEO oraz Izę Konieczną z ZSEO wyróżniono nagrodami rzeczowymi.

Festiwalową szansę mieli również słuchacze Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy podczas spotkania w „Akademii fotografii” mogli spełnić swoje ambicje artystyczne, ucząc się techniki wykonywania zdjęć oraz kontemplując urok prac fotograficznych udostępnionych w formie wystawy.

Bogata oferta Festiwalu umożliwia integrowanie środowisk działających na rzecz rozwoju nauki i kultury w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, rozwija i pogłębia zainteresowania odbiorców, stwarza wreszcie możliwość prezentacji dorobku edukacyjnego i kulturalnego różnorodnych podmiotów współtworzących Festiwal, o czym mogli się przekonać wszyscy uczestnicy zainteresowani przedstawioną w pierwszych dwóch dniach ofertą.

2010-03-18
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21449697

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno