Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

ITB Berlin 2010, czyli kryzys omija branżę turystyczną

Powiat Gnieźnieński, Miasto Gniezno oraz Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” tradycyjnie uczestniczyły w dniach od 10-14 marca br. w jednych z największych Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. Prezentacja regionu gnieźnieńskiego odbywała się na stoisku regionalnym przygotowanym przez Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

Stoisko polskie znajdowało się, jak co roku, w bardzo korzystnie usytuowanej hali nr 15 w pobliżu wejścia głównego do Hali Messe Berlin. Łącznie polską branżę turystyczną reprezentowało 135 wystawców. Pośród nich znajdowało się stoisko Wielkopolski przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, prezentujące również materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego wydane przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Warto zaznaczyć, że Powiat Gnieźnieński jako członek WOT-u był również obecny w wielu publikacjach wydanych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Zupełną nowością podczas ITB 2010 był sposób ekspozycji materiałów promocyjnych z Wielkopolski – nie jak zwykle terytorialny, ale produktowy. Zmiana ta, to wynik nowej kampanii wizerunkowej realizowanej w tym roku przez Polską Organizację Turystyczną na rynku niemieckim. Zgodnie z jej założeniami Wielkopolska zaprezentowała w Berlinie cztery grupy produktów turystycznych: turystyka kulturowa, turystyka wodna, turystyka rowerowa, turystyka kolejowa.

Wspólny punkt prezentacji turystycznej gnieźnieńskich podmiotów, zlokalizowany był w dobrym miejscu, łatwo zauważalnym i dostępnym dla osób odwiedzających targi. Obok najbardziej rozpoznawalnego za granicą Szlaku Piastowskiego można było także zapoznać się z folderami informującymi o bazie noclegowo - gastronomicznej ( hotele, restauracje itp.), jak i z możliwościami aktywnego spędzania czasu w naszym regionie. Warto zaznaczyć również, że Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z Miastem Poznań zadbała o promocję sztandarowego przysmaku miasta Poznania, którym są od lat Rogale Marcińskie. Na stoisku regularnie wypiekane były pokazowo owe przysmaki przez profesjonalnego cukiernika z poznańskiej Firmy Cukierniczej „Fawor”, a następnie częstowano nimi gości stoiska Wielkopolski.

Podczas targów ITB w Berlinie nie zabrakło również rzeszy egzotycznych wystawców z całego świata. Stąd można było podziwiać unikatowe ekspozycje krajów azjatyckich i afrykańskich. Targi posiadały również hale o charakterze tematycznym, stąd nie zabrakło hali z wystawcami prezentującymi bogate oferty hotelarskie i restauratorskie oraz przewozowe.

Niemcy jako gospodarze niniejszego wydarzenia wsławiły się również oryginalną prezentacją landu Brandenburgia poprzez zorganizowanie wirtualnego pokoiku w stylu leśnym, w którym można było spocząć na drewnianej ławeczce i oglądając prezentacje fotosów z regionu wsłuchiwać się w naturalne odgłosy lasu brandenburskiego. O relaks przemierzających przepastne korytarze targów w Berlinie zadbali również wystawcy z Wielkiej Brytanii – oferujący profesjonalne masaże relaksacyjne. Z całą pewnością odwiedzający ITB Berlin 2010 nie mogli narzekać na brak atrakcji.

ITB jest najważniejszą giełdą turystyczną na świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 11 tysięcy organizacji turystycznych, biur podróży, organizatorów turystyki, firm hotelarskich, przewoźników, itd. - z czego niemal 9 tysięcy przyjechało do Berlina z innych części Europy i świata.

2010-03-15

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21388005

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno