Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wizyta studentów ASP w Gnieźnie

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2 marca br. gościło: dziekana Wydziału Grafiki ASP prof. Krzysztofa Kochnowicza, dr Wojciecha Janickiego ze Stowarzyszenia na rzecz Komunikacji Wizualnej ASP w Poznaniu wraz z grupą 38 studentów Akademii Sztuk Pięknych z Poznania.

Swoją wizytę studenci rozpoczęli spotkaniem w siedzibie Centrum Kultury "Scena to dziwna" z Wicestarostą Gnieźnieńskim Dariuszem Pilakiem, Agnieszką Rzempała-Chmielewską - dyrektorem Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Jarosławem Mikołajczykiem - dyrektorem artystycznym Centrum Kultury "Scena to dziwna". Tematem spotkania był projekt logo, który tworzony jest dla Powiatu Gnieźnieńskiego w wyniku konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przy współpracy ze Stowarzyszaniem na rzecz Komunikacji Wizualnej ASP. Uczestnicy spotkania wyrazili również swoją chęć współpracy w związku z zaangażowaniem w prace podjęte przez dyrekcję Centrum Kultury "Estede" w stworzenie artystycznego, kreatywnego ogrodu osobliwości, będącego formą ciekawego zagospodarowaniem terenów zewnętrznych, przylegających bezpośrednio do budynku.

Niemniej jednak głównym celem niniejszego przedsięwzięcia było zapoznanie się z punktu widzenia merytorycznego i praktycznego z produktami turystycznymi powiatu gnieźnieńskiego. Ze względu jednak na niekorzystną dla zwiedzających pogodę studenci ograniczyli wizytację w terenie wyłącznie do zwiedzania Gniezna. Dlatego też zwiedzili oni wraz z przewodnikiem Wzgórze Lecha z szczególnym uwzględnianiem - Katedry gnieźnieńskiej wraz z Drzwiami gnieźnieńskimi. Całość spaceru po Gnieźnie zakończono posiłkiem w studenckiej stołówce Kolegium Europejskiego.

Warto nadmienić w tym miejscu, że studenci ASP podjęli się niezwykle trudnego wyzwania - stworzenia logotypu Powiat Gniezno w trzech wersjach językowych. W przyszłości po ogłoszeniu zwycięskiego logo - laureat konkursu podejmie się stworzenia profesjonalnej księgi logotypów, która będzie zawierała szczegóły dotyczące: znaku graficznego powiatu, jednolitej kolorystyki, typografii, akcydensów, papeterii elektronicznej, projektu promocyjnej teczki, druków okolicznościowych oraz nadruków na gadżety promocyjne, które wydaje na co dzień Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Prace nad logo trwają zatem pełną parą, a uwieńczy je rozstrzygnięcie konkursu przez profesjonalne jury - złożone z grafików i wykładowców ASP oraz wyłonienie laureata w czerwcu tego roku, który podejmie się stworzenia całościowej księgi logotypów.

Marta Suchodomska


2010-03-05
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21361833

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno