Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Przyjazd przedstawicieli z miasta Magdeburg

W dniach od 10 do 12 marca br., w odpowiedzi na zaproszenie Starosty Gnieźnieńskiego, Krzyszofa Ostrowskiego, Powiat Gnieźnieński będzie gościł na swoim terenie przedstawicieli z miasta Magdeburg: Dr. Rüdigera Koch, Burmistrza miasta Magdeburg, Panią Edith Wagener, Przewodniczącą Landu Sachsen-Anhalt i jednocześnie przedstawicielkę Stowarzyszenia Wisła-Warta, a także Prof. Matthiasa Puhle, Dyrektora Magdeburskiego Muzeum.

Ze względu na związki historyczne łączące miasta: Magdeburg Gniezno oraz Pragę, w celu omówienia kwestii związanych z wypromowaniem szlaku Św. Wojciecha, do Powiatu Gnieźnieńskiego przybędzie także Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Poznaniu, Pani Renata Mataczyńska.

Głównym celem przyjazdu delegacji z Magdeburga do Powiatu Gnieźnieńskiego będzie możliwość przeprowadzenia rozmów na temat podjęcia oficjalnej współpracy pomiędzy Powiatem Gnieźnieńskim a miastem Magdeburg. W związku z tym, w dniu 10 marca o godz. 12.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się spotkanie władz Powiatu Gnieźnieńskiego i miasta Magdeburg z udziałem zaproszonych gości: Ks. kan. Jana Kasprowicza, Proboszcza Parafii Katedralnej, a także przedstawicieli: Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia „Dom Europejski”, Kolegium Europejskiego, Wyższej Szkoły Humanistyczno- Menedżerskiej „Milenium” oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Z kolei w drugim dniu pobytu delegacji w Powiecie Gnieźnieńskim odbędzie się jej spotkanie z jego eminencją Henrykiem Muszyńskim, Prymasem Polski.

Kulminacyjnym punktem wizyty przedstawicieli z Magdeburga w Powiecie Gnieźnieńskim, stanie się udział w inauguracji VIII Zjazdu Gnieźnieńskiego pn. „Rodzina nadzieją Europy”.

W kwestiach współpracy z Magdeburgiem należy przypomnieć, iż pierwsze kontakty z tym miastem zostały zainicjowane już w 2006 roku, dzięki inicjatywie członków Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia „Dom Europejski” oraz przy wsparciu i zaangażowaniu ze strony Pani Edith Wagener, reprezentującej niemieckie Towarzystwo Warta- Wisła. Wtedy to delegacja z miasta Magdeburga przybyła do Gniezna na uroczystość odsłonięcia obelisku, upamiętniającego pamięć zmarłych obywateli niemieckich, pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Gnieźnie przy ul. Roosevelta, w tzw. Parku Trzech Kultur. Wydarzenie to zainicjowało szereg spotkań pomiędzy przedstawicielami miasta Magdeburg a Powiatu Gnieźnieńskiego.

Przypomnijmy, że Magdeburg leży nad Łabą w północno-środkowej części Niemiec, na wschodnim brzegu Magdeburger Börde. Z Magdeburga do Berlina jest około 130 kilometrów. Jest to miasto na prawach powiatu, i zarazem stolica Kraju Związkowego Landu Sachsen-Anhalt, a także siedzibą biskupstwa katolickiego i ewangelickiego. W roku 2005 Magdeburg obchodził 1200 lat swojego istnienia.

2010-03-01

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21361910

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno