Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Rada sportu podsumowała 2009 rok

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Sportu. Na spotkaniu, w którym uczestniczył wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak podsumowano działania powiatu w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2009 roku oraz omówiono główne zadania, które będą realizowane w roku bieżącym.

Wicestarosta Dariusz Pilak serdecznie podziękował członkom Powiatowej Rady Sportu za udzielane Zarządowi Powiatu wsparcie i cenne opinie. Wicestarosta zaznaczył, że dla Zarządu Powiatu sport jest jednym z priorytetów i w związku z tym są podejmowane liczne działania, które mają na celu pomoc sportowcom w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności. Dariusz Pilak podkreślił przy tym, że nie należy spisywać na straty projekt zarządu, dotyczący budowy kompleksu widowisko-sportowego przy ulicy Sobieskiego. Taka hala należy się miastu Gniezno i powiatowi gnieźnieńskiemu. Baza sportowa jest niezbędna zarówno uczniom szkół ponadgimnazjalnych, jak i lokalnemu środowisku sportowemu.Zadania zrealizowane przez powiat gnieźnieński w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2009 roku

Powiat Gnieźnieński w ubiegłym roku na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu przeznaczył środki finansowe w wysokości 650.000,00 zł. W ramach wymienionej kwoty zostały zrealizowane następujące zadania:

Dofinansowanie oraz wspieranie finansowe rozwoju sportu kwalifikowanego na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego (200.000,00 zł). Wsparcie otrzymały: UKH „START 1954”, KS Gniezno, KS „STELLA” Gniezno, MKK Gniezno, KS Mieszko Gniezno, TŻ START Gniezno i MKS Gniezno.

Realizacja zadań publicznych Powiatu Gnieźnieńskiego w dziedzinie kultury fizycznej i sportu (300.000,00 zł)

  • Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, w klubach biorących udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży (200.000,00 zł.)
  • Organizacja na terenie powiatu gnieźnieńskiego imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym – przeznaczono na ten cel środki finansowe w wysokości (70.000,00 zł.)
  • Organizacja rywalizacji sportowej dla szkół podstawowych, gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady, w tym reprezentowanie powiatu gnieźnieńskiego w zawodach szczebla ponadpowiatowego (10.000,00 zł.)
  • „Realizacja zadań wchodzących do współzawodnictwa sportowo - turystycznego powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w tym organizacja eliminacji powiatowych (Mistrzostw Powiatu) i reprezentowanie powiatu w zawodach regionalnych i wojewódzkich w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego” (10.000,00 zł.)
  • Organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych w ramach wypoczynku podczas ferii ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży ze środowisk o niskim statusie materialnym i zagrożonych patologią (10.000,00 zł.)
Stypendia i nagrody dla wyróżniających się sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. W 2009 roku, stypendia sportowe otrzymały 23 osoby na łączną kwotę 34.800,00 zł, a 10 osób otrzymało jednorazowe nagrody Starosty Gnieźnieńskiego o łącznej wartości 5.000,00 zł.

Pomoc gminom w zakresie modernizacji boisk i innych obiektów sportowych. W roku ubieg powiat gnieźnieński zabezpieczył w swoim budżecie środki finansowe w wysokości 20.000,00 zł z których skorzystały Gmina Kiszkowo i Kłecko.

Powiat Gnieźnieński w ramach zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2009 roku współorganizował i współfinansował wiele imprez sportowych oraz rekreacyjno – sportowych, np.:
I Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych, XI Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”, Eliminacje do Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej „Sprawni Razem”, VII Zimowy Bieg Trzech Jezior, XIX Jesienny Bieg Osiedla Winiary, Rajd Samochodowy „Szlakiem Ziemi Gnieźnieńskiej” Osób Niepełnosprawnych, I Letnia Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej, Ogólnopolski Turniej Wielkanocny w Unihokeju, V Memoriał im Andrzeja Bilskiego Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej, Festyn sportowo – rekreacyjny „Mamo, Tato baw się z nami”, IX edycji Pucharu Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej, Trzecie Zawody w pływaniu o Puchar Campingu Borzątew w ramach Grand Prix Wielkopolski, Międzynarodowe Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym, Rozgrywki Młodzieżowych Drużyn Osiedlowych w Piłkę Nożną, Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Nożnej pod Patronatem Antoniego Piechniczka, XI Bieg im. Ks. Jerzego Popiełuszki, I Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju dziewcząt i chłopców, Mistrzostwa Polski Powiatów w Brydżu Sportowym.

Należy również przypomnieć, że w 2009 roku powiat gnieźnieński w pełni sfinansował budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego we Witkowie.
Zadania, które powiat gnieźnieński będzie realizował w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2010 roku

Powiat Gnieźnieński na 2010 rok na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu przeznaczył środki finansowe w wysokości 635.000,00 zł. W ramach tej kwoty zostaną zrealizowane następujące zadania:

Dofinansowanie oraz wspieranie finansowe rozwoju sportu kwalifikowanego na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego (160.000,00 zł).

Realizacja zadań publicznych Powiatu Gnieźnieńskiego w dziedzinie kultury fizycznej i sportu:

  • Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, w klubach biorących udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży (180.000,00 zł.)
  • Organizacja na terenie powiatu gnieźnieńskiego imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym – przeznaczono na ten cel środki finansowe w wysokości (90.000,00 zł.)
  • Organizacja rywalizacji sportowej dla szkół podstawowych, gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady, w tym reprezentowanie powiatu gnieźnieńskiego w zawodach szczebla ponadpowiatowego (10.000,00 zł.)
  • „Realizacja zadań wchodzących do współzawodnictwa sportowo - turystycznego powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w tym organizacja eliminacji powiatowych (Mistrzostw Powiatu) i reprezentowanie powiatu w zawodach regionalnych i wojewódzkich w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego” (8.000,00 zł.)
  • Organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych w ramach wypoczynku podczas ferii ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży ze środowisk o niskim statusie materialnym i zagrożonych patologią (8.000,00 zł.)
Stypendia i nagrody dla wyróżniających się sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. stypendia sportowe (40.000,00 zł.), jednorazowe nagrody Starosty Gnieźnieńskiego (8.000,00 zł.)

Pomoc gminom w zakresie modernizacji boisk i innych obiektów sportowych (20.000,00 zł)

Ponadto Powiat Gnieźnieński w ramach zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2010 roku będzie współorganizował i współfinansował wiele imprez sportowych oraz rekreacyjno – sportowych.
2010-02-17

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21379552

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno