Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Propozycja współpracy z Powiatem Teltow - Fläming na rok 2010.

W ramach współpracy zagranicznej Powiatu Gnieźnieńskiego tradycyjnie, każdego roku jest ustalany plan kooperacji z jego niemieckim partnerem, Powiatem Teltow- Fläming.

W tym roku plan współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami: Gnieźnieńskim i Teltow-Fläming został wzbogacony o szereg nowych pomysłów i inicjatyw. Należą do nich następujące przedsięwzięcia: zaproszenie delegacji z Powiatu Teltow- Fläming do Gniezna na VIII Zjazd Gnieźnieński pn. Rodzina nadzieją Europy, przeprowadzenie w Gnieźnie wspólnej sesji rad obu powiatów, zaproszenie polskiego chóru współpracującego z Powiatowym Centrum Kultury „Scena to Dziwna” (eSTeDe) do Luckenwalde na spotkanie chórów 2010, czy też wymianę doświadczeń pomiędzy Gnieźnieńską Komendą Policji a Powiatem Teltow-Fläming w dziedzinie stosowania programów prewencyjnych, a także wymianę doświadczeń w zakresie medycznych służb ratowniczych. W w/w planie kooperacji pojawiły się również propozycje przedsięwzięć związanych z rozwojem wspólnych pomysłów projektowych z udziałem Powiatu Gnieźnieńskiego, Teltow- Fläming oraz jego węgierskiego partnera Komitetu Jasz-Nagykun Szolnok, które dotyczą współpracy w zakresie odnawialnej energii. Niniejsza idea projektowa jest wynikiem ubiegłorocznego Tygodnia Gospodarki Powiatu Teltow- Fläming.

W ramach kooperacji z Powiatem Teltow- Fläming przewidziano również kontynuację współpracy pomiędzy organizacjami osób niepełnosprawnych: S.C.R.K. „Promyk” z Powiatu Gnieźnieńskiego a Stowarzyszeniami Osób Niepełnosprawnych z miejscowości: Dahme i Jüterbog w Powiecie Teltow- Fläming. Warto w tej kwestii zaznaczyć, iż w roku 2009 minęło 5 lat od nawiązania współpracy pomiędzy w/w zaprzyjaźnionymi organizacjami.

Z kolei w dziedzinie gospodarki na rok 2010 została zaplanowana dalsza współpraca pomiędzy Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego Sp. Z o.o. a jej niemieckim odpowiednikiem, Agencją Wspierania Gospodarki w Powiecie Teltow- Fläming (SWFG mbH).

Natomiast imprezy takie jak: powitanie Nowego Roku w Luckenwalde, Tydzień Gospodarki w Powiecie Teltow- Fläming, organizacja obozu dla młodzieży straży pożarnych, czy też organizacja dożynek powiatowo-gminnych należą do cyklicznych projektów, które są realizowane corocznie z udziałem przedstawicieli obu powiatów.

Poniżej przedstawiamy aktualny program kooperacji pomiędzy Powiatem Gnieźnieńskim i Powiatem Teltow- Fläming na 2010 rok.


Załącznik:

2010-02-16
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21393808

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno