Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Starostwo podwójnym laureatem HIT-a!

Dziesięć firm i instytucji z powiatu gnieźnieńskiego zostało wyróżnionych nagrodą ,,Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2009’’. Bardzo rzadko się zdarza, by jeden podmiot otrzymał w jednej edycji aż dwie nagrody. Zaszczyt ten spotkał Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które zostało wyróżnione HIT-em za Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły oraz HIT-em Promocji Regionu.

,,Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu’’ to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. XX w Wielkopolsce, a od końca lat 90. również w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim przez Agencję Promocyjną Punkt S oraz starostów poszczególnych powiatów. Celem konkursu, przeprowadzanego w siedmiu kategoriach: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, edukacja, kultura, sport oraz samorządność jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów regionu, jego powiatu i gmin.

Podmioty ubiegające się o przyznanie HIT-a są wizytowane i ocenianie przez kilkunastoosobową kapitułę, którą tworzą przedstawiciele samorządów gospodarczych, administracji samorządowej i innych organizacji statutowo zainteresowanych rozwojem regionu oraz przedstawiciele organizatorów.

W obecnej, XVI już edycji nominację do konkursu otrzymało aż dziesięć podmiotów z terenu powiatu gnieźnieńskiego: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAWA, Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo, Hotel Atelier, Zielona Fabryka, Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie, Marszał, Spółdzielnia Mleczarska w Witkowie, Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo-Tech oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wielkim sukcesem jest to, iż wszystkie z nich otrzymały nagrodę, w tym Starostwo Powiatowe aż dwie: HIT-a Promocji Regionu oraz HIT-a za Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły.

Wręczenie nagród odbyło się w minioną niedzielę w auli UAM w Poznaniu. – Najbliższa memu sercu jest nagroda za nasze działania edukacyjne. Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki zostały docenione na szczeblu Wielkopolski – przyznał starosta Krzysztof Ostrowski. – Edukacja jest jednym z kilku priorytetów działań zarządu powiatu. Systematycznie inwestujemy w programy mające wspierać szkołę. Na rok 2010 przeznaczyliśmy prawie 1 mln zł na projekty edukacyjne. Nasze działania będą skutkowały na przestrzeni lat. Przypomnę tutaj słowa Andrzeja Frycza Modrzewskiego : ,,Takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie’’. Taki będzie powiat gnieźnieński, jaką wykształcimy młodzież. Demokracja może dobrze funkcjonować wtedy, gdy demos jest wykształcony i świadomy. Świadomy obywatel będzie bowiem dokonywał właściwych wyborów, będzie wymagał od polityków, będzie potrafił odróżnić czcze obietnice od rozsądnych propozycji, będzie aktywnie uczestniczył w tworzeniu kultury, będzie zakładał lepsze i uczciwsze firmy, będzie więc tworzył społeczeństwo, które lepiej sprosta wyzwaniom i zagrożeniom współczesności – podkreślił starosta.

Na Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły składają się: projekty ( ,,Praca z uczniem twórczym i aktywnym’’, ,,Z matematyką w przyszłość’’, ,,Zrównoważony rozwój, uczniowie dla środowiska’’), stypendia (dla najzdolniejszego ucznia danej szkoły, dla najlepszych uczniów w poszczególnych przedmiotach, dla najlepszego ucznia zespołu szkół zawodowych), klasa akademicka, piwnica artystyczna, tutoring wychowawczy, wymiana międzynarodowa, granty edukacyjne, działanie patriotyczne ,,Śladami Kultury i martyrologii Polaków na Wschodzie’’ oraz Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury.

2010-02-08
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21369934

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno