Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Wielkopolska Jakość” znakiem naszych przedsiębiorców

Certyfikacja, pomoc w zarządzaniu, kwalifikowane doradztwo to tylko niektóre usługi Wielkopolskiego Instytutu Jakości. Znak „Wielkopolska Jakość” przyznaje Wielkopolski Instytut Jakości.

Afiliowana przy Unii Wielkopolan placówka już od kilkunastu lat wspiera wielkopolską przedsiębiorczość. Instytut jest jedną z zaledwie kilku wielkopolskich instytucji badawczych mogących świadczyć nieodpłatnie lub komercyjnie usługi w ramach Krajowej Sieci Innowacji KSU. Obecnie usługi te obejmują: przeprowadzenie audytu technologicznego oraz obsługę procesu transferu technologii.

Wczoraj, podczas XVLI Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Wielopolska Jakość” i listów gratulacyjnych firmom z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Wielkopolski Instytut Jakości reprezentował Paweł Leszek Klepka -Prezydent Unii Wielkopolan, Ryszard Ciesielski – Prezes Wielkopolskiego Instytutu Jakości oraz Monika Leman – Tomaszewska – Sekretarz Wielkopolskiej Nagrody Jakości.

Certyfikaty otrzymały dwie gnieźnieńskie firmy, które w roku 2009 potwierdziły zgodność stosowanego modelu zarządzania z kryteriami Modelu Doskonałości promowanymi przez EFQM (Europejską Fundację Zarządzania Jakością z Brukseli): Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej Sp. z o.o. oraz Firma Auto Szałek Serwis.

Wręczając certyfikat Paweł Leszek Klepka wskazał, że certyfikat „Wielkopolska Jakość” jest maksymalnym potwierdzeniem jakości świadczonych usług przez wyróżnionych tym tytułem przedsiębiorców.

Słowa najwyższego uznania laureatom nagrody przekazali również przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Gratulując sukcesu wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak zwrócił się do laureatów:
Zdobycie certyfikatu Wielkopolskiej Nagrody Jakości przez Państwa Firmy jest dowodem zgodności stosowanego modelu zarządzania z kryteriami Modelu Doskonałości promowanymi przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością z Brukseli. To również sposobność do złożenia podziękowań i gratulacji za stosowanie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie zapewnienia jakości i jakościowego rozwoju.

W imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego gratuluję Państwu osiąganych wyników ekonomicznych, jakości oferowanych produktów i usług oraz profesjonalizmu świadczącego o ciągłym doskonaleniu Firm i kadry pracowniczej. Obok słów najwyższego uznania pragnę również wyrazić przekonanie, że Państwa efektywność jako podmiotów gospodarczych oraz sukcesy w dziedzinie zarządzania przez jakość umożliwiają nie tylko rozwój Firmie i pracownikom, ale również jej chlubną identyfikację z naszym regionem. My jako samorząd staramy się pomagać przedsiębiorcom czego najlepszym przykładem mogą być nasze starania o utworzenie na terenie gminy Czerniejewo strefy gospodarczej.

Jak podkreśla Monika Leman-Tomaszewska, Sekretarz Wielkopolskiej Nagrody Jakości przedsiębiorców oceniano w 9 kryteriach doskonalenia jakości. Przede wszystkim sprawdzano potencjał organizacyjny czyli na ile jest zaangażowane przywództwo, w oparciu o jaką strategię działa, jak zarządza ludźmi, zasobami, jak spina to w systemie zarządzania jakościowego i jak przedkłada się ten potencjał w danej organizacji na efekty zarówno w sferze działalności finansowej, w sferze współpracy z otoczeniem np. działalności charytatywnej, satysfakcji pracowników.

Laureaci certyfikatu zgodnie twierdzą, że na takie wyróżnienia pracuje się latami.

Jerzy Szałek – Na certyfikat pracowaliśmy 30 lat. W chwili obecnej zatrudniamy 25 osób. Otrzymaliśmy już niejedno wyróżnienie. Postawiliśmy przede wszystkim na jakość świadczonych usług, terminowość i cenę.

Michał Bartkowskim – Wypracowanie pewnego standardu zarządzania firmą, wprowadzanie nowych technologii jest prawdziwym sukcesem, a ten certyfikat jest potwierdzeniem naszych dokonań na przestrzeni wielu lat. Sukcesu tego by nie było gdyby nie ciężka i sumienna praca wszystkich naszych pracowników.


Laureaci certyfikatu „Wielkopolska Jakość”

Auto Szałek Serwis to znany i ceniony w Gnieźnie warsztat mechaniki pojazdowej. W ramach działalności prowadzona jest stacja kontroli pojazdów. Firma rozwija się intensywnie szczególnie dzięki zaangażowaniu właściciela, jakości i rzetelności świadczonych usług oraz inwestowaniu w stację kontroli pojazdów.

Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej Sp. z o.o. w Gnieźnie jest firmą uniwersalną realizującą zarówno obiekty związane z ochroną środowiska jak również budownictwa kubaturowego, mieszkaniowego oraz drogowego. Na koncie ma realizacje między innymi oczyszczalni czy przepompowni ścieków, stacje filtrów, uzdatniania wody, stacje benzynowe, boiska sportowe oraz zbrojenia terenów pod osiedla mieszkaniowe. Oprócz znaku Wielkopolskiej Jakości spółka legitymuje się również certyfikatem ISO.

2010-01-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21444945

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno