Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Nominacje do tytułu „HIT 2009 WIELKOPOLSKI” wręczone

„Hit Wielkopolski” jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce oraz w regionie kujawsko - pomorskim, lubuskim i  pomorskim.

Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT to już XVI edycja konkursu rozgrywanego na obszarze województwa wielkopolskiego, którego organizatorami są: Agencja Promocyjna Punkt S w Pile oraz starostwie powiatów województwa wielkopolskiego. Konkurs rozgrywany jest w 7 kategoriach: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, samorządność oraz edukacja, kultura i sport – nowa kategoria w tegorocznej edycji konkursu.

Jego celem jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów regionu, jego powiatu i gminy. Podmioty zgłaszające swój udział do konkursu są wizytowane, oceniane i nagradzane przez kapitułę konkursu. Skład kapituły stanowią starostowie, przedstawiciele samorządów gospodarczych, administracji samorządowej i innych organizacji statutowo zainteresowanych rozwojem regionu oraz przedstawiciele organizatorów.

W obecnej edycji konkursu bierze udział 10 podmiotów prowadzących działalność na terenie powiatu gnieźnieńskiego rekomendowanych przez starostę gnieźnieńskiego lub Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego. Niektóre z nominowanych firm były już wcześniej laureatami konkursów o zasięgu lokalnym, regionalnym lub krajowym promujących przedsiębiorczość. Uroczyste wręczenie promes kwalifikujących do finału konkursowego „Wielkopolskiego Gospodarczo-Samorządowego HITU 2009” odbyło się 27 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Prowadząca spotkanie dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Agnieszka Rzempała – Chmielewska powitała obecnych na sali członków Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, prezesa GARG-u Juliusza Trojanowskiego, członków kapituły konkursowej, a wśród nich Romana Suwika, dyrektora Agencji Promocyjnej Punkt S, który krótko scharakteryzował historię konkursowych zmagań:

W 1995 roku został rozstrzygnięty pierwszy konkurs. Szesnastu uczestników, trzech laureatów. Nagradzamy tych, którzy wychodzą trochę przed szereg, którym wychodzi znacznie lepiej niż innym działalność gospodarcza, którzy mają ciekawsze pomysły niż inni i czasami dużo więcej ryzykują, wkładając w urzeczywistnianie swoich pomysłów dużo pracy. Uważam, że to jest od kilkunastu lat niezmienne. Jak popatrzeć na listy laureatów, jak popatrzeć na tegoroczne listy uczestników konkursu, to są to bez wyjątku przedsięwzięcia gospodarcze, czy samorządowe, których autorzy zdecydowanie wyrośli ponad przeciętną ze swoimi pomysłami, ciężką pracą, która per saldo przynosi nam wszystkim korzyści - dodał.

W tegorocznej XVI edycji konkursu bierze udział dziesięć podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w powiecie gnieźnieńskim, rekomendowanych m.in. przez Starostę Gnieźnieńskiego oraz Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego. W większości są to firmy i instytucje, które były już laureatami plebiscytów promujących przedsiębiorczość o zasięgu lokalnym, regionalnym, czy krajowym. Promesy z rąk starosty Krzysztofa Ostrowskiego odebrali przedstawiciele nominowanych przedsiębiorstw: HAWA, Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo, Hotel Atelier, Zielona Fabryka, Marszał Wydartowo, Spółdzielnia Mleczarska w Witkowie, Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo-Tech Niechanowo. O nagrody ubiegać będą się też Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo za dokonywane na terenie gminy inwestycje i skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na ich realizację oraz Urząd Miasta i Gminy Trzemeszno jako organizator Zimowego Biegu Trzech Jezior. Do konkursowego finału zakwalifikowało się także Starostwo Powiatowe nominowane w kategorii edukacja, kultura i sport. Promesę przyznaną za Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły, wysoko oceniony przez konkursową kapitułę, z rąk dyrektora Romana Suwika odebrał starosta Krzysztof Ostrowski:

To dla mnie prawdziwy zaszczyt i ogromna satysfakcja, bo projekty edukacyjne są szczególnie bliskie mojemu sercu – dzielił się swoimi wrażeniami starosta Ostrowski. – Ta nominacja jest oceną całokształtu działań, które podejmowaliśmy w edukacji przez ostatnie trzy lata. To działania często bolesne, niekonwencjonalne, ale także tzw. projekty miękkie, które realizowaliśmy, a które znalazły uznanie kapituły.

Uroczysta gala XVI edycji konkursu odbędzie się 7 lutego w Poznaniu.


2010-01-28
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21405530

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno