Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Multimedialna sala konferencyjna w Kolegium Europejskim

Nadejście komputera osobistego i Internetu, a zwłaszcza rewolucja w rozwoju nowych nośników komunikacji na tyle zmieniła świat, że umiejętność wykorzystania nowej technologii stała się jedną z najbardziej niezbędnych umiejętności współczesnego człowieka.

Nastała era konieczności ustawicznego kształcenia się, bo to jedyna droga umożliwiająca zdobywanie kompetencji, potrzebnych w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. By zapewnić swoim studentom tę możliwość władze Kolegium Europejskiego, przy pełnym wsparciu starosty gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego, inwestują w cyfrową technologię, a spektakularnym tego dowodem jest nowoczesna sala multimedialna, której uroczyste otwarcie nastąpiło 11 grudnia.

Sala jest wyposażona w nowoczesny sprzęt elektroniczny o wartości ponad 40 tys. zł – m.in. tablicę interaktywną, która współpracuje z komputerem połączonym z Internetem, projektorem oraz drukarką, co umożliwia kontakt z wieloma komputerami jednocześnie oraz przekazywanie kontroli nad tablicą użytkownikom często znajdującym się w zupełnie innych miejscach. Wykorzystanie tablicy interaktywnej urzeczywistnia ideę swoistej „burzy mózgów”, realizowanej w warunkach wirtualnej obecności jej uczestników.

Witając zaproszonych gości: władze powiatu gnieźnieńskiego – starostę Krzysztofa Ostrowskiego, wicestarostę Dariusza Pilaka, parlamentarzystów oraz przedstawicieli środowiska naukowego, dyrektor naukowy prof. dr hab. Leszek Mrozewicz powiedział m.in. - Nowa sala multimedialna jest znakomitym wsparciem zarówno dla tradycyjnej dydaktyki, jak też coraz popularniejszej edukacji elektronicznej. Wyposażenie sali, na które oprócz tablicy interaktywnej składa się laptop, projektor multimedialny, ekran i tablet zostało w całości sfinansowane z dotacji uzyskanej od starosty powiatu gnieźnieńskiego. Serdecznie dziękuję panu staroście za hojne wspieranie Kolegium, a zwłaszcza za wyrozumiałość wobec naszych potrzeb. Dziękuję również za udostępnienie mieszkań pracownikom nowo powołanego wydziału. Dla pani dr Katarzyny Mirgos i doktora Artura Kamczyckiego to nie tylko szansa na kontynuowanie pracy naukowej już w naszej uczelni, ale również miejsce życiowej stabilizacji. Pan starosta okazał się prawdziwym darczyńcą świątecznej niespodzianki.

Odbierając podziękowania, starosta Krzysztof Ostrowski powiedział: - Jest mi niezmiernie miło, że współpraca starostwa powiatowego z władzami kolegialnymi uczelni układa się tak dobrze. Finansując tę nowoczesną salę, składamy wyrazy uznania dla Gnieźnieńskiego Kolegium Europejskiego i oczekujemy, że Państwa absolwenci – dobrze wykształceni i sprawnie posługujący się technologią informatyczną, będą mogli już wkrótce wykazać się swymi umiejętnościami na lokalnym rynku pracy nie tylko w branżach kreatywnych i edukacji, ale również w inżynierii, a nawet sztukach pięknych.

Spotkanie zakończyło praktyczne szkolenie pracowników naukowych.

2009-12-11

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 25-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21147859

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno