Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konferencja „INNOWACYJNY REGION – DROGA DO SUKCESU”

Czy Wielkopolska ma szanse stać się liderem innowacji w Europie? Jak radzą sobie z wdrażaniem i promowaniem innowacji inne regiony? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź podczas konferencji „Innowacyjny Region - droga do sukcesu", która odbędzie się 04.12.2009 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w Hotelu Mercure w Poznaniu.

Goście z Wielkiej Brytanii przedstawią swoje doświadczenia w budowaniu silnego pod względem gospodarczym regionu. Głównym prelegentem panelu „East England - dobre praktyki" będzie Prof. Peter Tyler z Department of Land Economy, University of Cambridge. Profesor Tyler to międzynarodowy specjalista z zakresu gospodarki przestrzennej i rozwoju regionalnego, posiadający szerokie doświadczenie m.in. w realizacji ponad 60 rządowych programów badawczych jak również projektów UE i OECD.

O sukcesie regionu East of England opowiedzą również: David Morrall, Dyrektor ds. Kontaktów Międzynarodowych z East of England Development Agency oraz Liz Stevenson, reprezentująca Cambridgeshire County Council. Przedstawiciele East of England przybliżą uczestnikom charakter prowadzonych w regionie działań na rzecz wspierania innowacji i opowiedzą o roli poszczególnych instytucji lokalnych w budowaniu systemu innowacji. Podsumowaniem panelu będzie dyskusja z udziałem przedstawicieli samorządu wielkopolskiego.

Druga część konferencji pt. „Sposób na innowacyjną Wielkopolskę?" będzie poświęcona prezentacji wybranych inicjatyw Wielkopolskiego Systemu Innowacji i dyskusji na temat wspierania działań innowacyjnych przez ośrodki wsparcia innowacji. W panelu wystąpią Senator RP Piotr Głowski, prezentujący inicjatywę subregionu Północnej Wielkopolski, dr Monika Matusiak, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która przybliży uczestnikom zagadnienia związane z inicjatywami klastrowymi w Wielkopolsce oraz dr Dawid Wiener z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który opowie o strategicznej roli designu w tworzeniu innowacyjnego regionu.

Konferencja realizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektów systemowych PO KL 8.2.2. „Budowa Wielkopolskiego Systemu Innowacji" oraz „Regionalne sieci innowacji i promocja innowacji w regionie".

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.innowacyjna-wielkopolska.pl.; na której znajdują się również do pobrania program konferencji i formularz rejestracyjny. Potwierdzenie udziału prosimy przesyłać na adres elizabeth.duda@umww.pl, stanislaw.kaj@umww.pl lub telefonicznie pod numer 061 658 07 08 do 01.12.2009.

Źródło: www.innowacyjna-gospodarka.pl


Załącznik:

2009-12-02
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21413200

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno