Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Niech nie przestaje dziwić, inspirować, angażować i integrować…

Uderzeniem w gong tybetański gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, starosta Krzysztof Ostrowski oraz dyrektor Grzegorz Reszko dokonali otwarcia Centrum Kultury ,,Scena to dziwna’’.

W uroczystej inauguracji udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, gnieźnieńskich placówek oraz świata kultury.


Dokonując otwarcia ,,Sceny to dziwnej’’, dyrektor centrum powiedział: - Biją na alarm znawcy kultury, działacze kultury w całej Polsce, żeby wracać z działalnością kulturalną do źródeł. Schodźmy jak najbardziej do społeczności lokalnej, niech kultura staje się taką działalnością oddolną, pozwalajmy ludziom mającym pewna wizję, są kreatorami rzeczywistości, na takie działania. I na to chcemy się nastawić. Dołożę wszelkich starań, by „Scena to dziwna” nie przestała dziwić, inspirować, angażować i integrować naszą lokalną społeczność. Na uroczystość, w roli ojca chrzestnego, mimo choroby przybył gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, którego kilka dni temu mogliśmy podziwiać w kościele farnym. - Jest mi bardzo miło, że mogę tutaj być – przyznał. - Jest to też dla mnie pewnego rodzaju zdziwienie, ponieważ jestem klasycznym muzykiem, nierozpoznawalnym w prasie i w telewizji, dlatego takie przedsięwzięcie mógłby otworzyć ktoś, kto jest bardziej znany opinii publicznej. Cieszę się z kilku powodów. Po pierwsze w Gnieźnie się urodziłem i Gniezno jest mi bardzo bliskie. Stało się to w 1981 roku i wiąże się z tym pewna anegdota. Urodziłem się w rewelacyjnych, jak na tamte czasy, warunkach, dzięki specjalnej opłacie którą mój tata uiścił w szpitalu. Obiecałem mu, że kiedyś, gdy do Gniezna powrócę i zagram tutaj koncert, to z honorarium te 25 dolarów, które wówczas zapłacił, mu oddam. I udało się, bo w zeszłym tygodniu grałem koncert w Gnieźnie i oddałem mu, więc jesteśmy kwita jeśli chodzi o moje gnieźnieńskie urodziny. Drugim powodem jest to, że bardzo podoba mi się nazwa ,,Scena to dziwna’’ . Myślę, że zafrapuje ona wszystkich, że przyciągnie grono publiczności na kolejne wydarzenia artystyczne.

Starosta Krzysztof Ostrowski pogratulował dyrektorowi i pracownikom eSteDe obecnego wyglądu centrum, podkreślając, iż wszystkie prace remontowe zostały wykonane w ramach tego samego budżetu, jaki wcześniej był przekazywany na Młodzieżowy Dom Kultury. – Istotą tego miejsca ma być aktywizowanie i inspirowanie lokalnego środowiska. Mają się tutaj spotykać nie tylko ludzie młodzi, ale wszyscy, którzy są kreatywni i chcą obcować z kulturą – podkreślił starosta.

Zgromadzeni w sali głównej eSteDe, która podobnie, jak pozostałe pomieszczenia centrum, tchnie artystycznym klimatem, mieli możliwość zapoznania się z fragmentem oferty ,,Sceny to dziwnej’’ – w pokazie tanecznym wystąpili przyszli instruktorzy ośrodka, tancerze ze Szkoły Tańca ,,Balance’’ w Poznaniu.2009-11-18

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21425566

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno