Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Jubileuszowe targi turystyczne w Poznaniu

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie i Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” w dniach od 21 października – do 24 października uczestniczyło w jubileuszowej 20 edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych – Tour Salon w Poznaniu.


Jubileuszową edycję świętowano wspólnie z Polską Izbą Turystyki, która również obchodziła 20 – lecie istnienia. Jak co roku, w targach poznańskich udział wzięli przedstawiciele polskich regionów, gminy, miasta, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży, touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, przewoźnicy, firmy świadczące usługi dla turystyki, wydawnictwa i portale internetowe. Do Poznania zawitali goście m.in. z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Syrii oraz z Słowacji, Litwy, Czech. Dzięki temu na Tour Salonie można było zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną zza granicy, jak i uczestniczyć w specjalnie wyodrębnionych ekspozycjach tematycznych.

Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas tegorocznych targów była organizowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie konferencja prasowa pt. „Gniezno Piastów – rola i znaczenia Gniezna w kształtowaniu się państwowości polskiej”. Odbyła się w czwartek, 22 października o godz. 15:00. Pomysł zorganizowania tematycznej konferencji prasowej zrodził się na bazie różnorakich doniesień prasowych dotyczących aktualnie prowadzonych badań archeologicznych w regionie. Podczas jej trwania specjaliści z dziedziny historii i archeologii próbowali odpowiedzieć na wciąż powracające pytania: co było pierwsze: Lednica, Poznań czy Gniezno?

W tym roku wspólne stoisko Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz Organizacji „Szlak Piastowski”, odwiedzało wielu turystów z różnych stron Polski. Dzięki uprzejmości Pana Macieja Kuźniewskiego z Grupy Widowisk Historycznych Comes potencjalni turyści mogli zapoznać się z wyglądem tradycyjnego stroju Pierwszych Polan. Tym bardziej wielu zwiedzających chętniej zaglądało na stoisko, które w tym roku przybrało postać drewnianej chaty, tym samym idealnie wpisując się w profil wczesno – piastowski. Dzięki temu, ponownie udało się zwrócić uwagę zwiedzających na Szlak Piastowski, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Również Lednicki Park Krajobrazowy, na którego terenie znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, był rozchwytywany. Nie zabrakło również turystów rozmiłowanych w turystyce aktywnej, poszukujących materiałów informacyjnych szlaków rowerowych w powiecie. Tym samym pomyślne udało zakończyć się sezon targowy w 2009 roku.

Danuta Kryszak








fot. Krystyna Czapczyk





2009-10-27
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21452406

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno