Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat wspiera najciekawsze projekty edukacyjne

Granty Edukacyjne – to kolejne działanie gnieźnieńskiego starostwa, mające wspierać miejscową oświatę ponadgimnazjalną. 15 placówek, w których powstały najciekawsze projekty zajęć dydaktyczno-wychowawczych, otrzymało finansowe wsparcie z budżetu powiatu na ich realizację.

Dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie przedstawiciele władz powiatu: starosta Krzysztof Ostrowski, wicestarosta Dariusz Pilak i członek zarządu Wojciech Krawczyk podziękowali autorom projektów za zaangażowanie i twórczą pracę.

O przyznanie grantów wnioski złożyło 11 szkół ponadgimnazjalnych i 4 placówki szkolnictwa specjalnego. 7 października komisja w składzie: przewodniczący - wicestarosta Dariusz Pilak, członkowie – Emila Dutka, przewodnicząca komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu oraz Aleksandra Kuźniak, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego przyznała 14 grantów na łączną kwotę 112 383 zł.

Wybrane projekty to: ,,Wspieramy maturzystów’’ i ,,ArtSixteen’’ przygotowane przez I LO, ,,Gry zespołowe – pozytywne emocje i integracja’’ z II LO, ,,Moje spotkania z Hiszpanią’’, realizowany przez II i III LO oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych w Trzemesznie, ,,Świat w obiektywie’’ z III LO, ,,Dobrze mi w nowej szkole’’ i ,,Kardynał Stefan Wyszyński ikoną naszej szkoły’’ , przygotowane przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, ,,Dobry start z matematyką’’ projekt Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, ,,Projektowanie komputerowe terenów zieleni’’ Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ,,Z głową na karku w podróży kulinarnej po Polsce’’ – projekt realizowany przez ZSP nr 3 i 4, ,,Więcej zobaczę, więcej przeżyję, więcej poznam. Historia i kultura – moje bogactwo’’ – przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych w Witkowie, ,,Górska wyprawa’’ – projekt Zespołu Szkół Specjalnych, ,,Im więcej wiem, tym więcej mogę’’ – zajęcia pozalekcyjne dla uczniów SOSW nr 2, ,,Mój Mount Everest’’- projekt SOSW Kłecko oraz ,,Wielkopolski Styl’’ – SOSW nr 1.

Opracowane projekty świadczą o kreatywności i dużym zaangażowaniu nauczycieli. Preferowano działania międzyszkolne, integrujące środowisko uczniów i nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż propozycje złożone przez nauczycieli zgodne są z trendami nowoczesnej dydaktyki i świadczą o dużej dojrzałości metodycznej ich autorów.

Bardzo Państwu dziękuję – zwrócił się do autorów projektów starosta Krzysztof Ostrowski – bo żaden wniosek Zarządu Powiatu, Rady Powiatu czy rodziców nie zostanie zrealizowany, jeśli nie spotkamy się z Państwa zainteresowaniem.2009-10-22

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21452393

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno