Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Edukacja młodzieży szansą dla środowiska

W poniedziałek w gnieźnieńskim starostwie odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Projekt edukacyjny - Zrównoważony rozwój - Uczniowie dla środowiska”.

Do współautorów tego przedsięwzięcia należy Fundacja „Pro terra” Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Katedra Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Trzemesznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.

Wszystkie działania edukacyjne planowane są pod kątem przygotowania młodych ludzi do życia w środowisku społecznym i naturalnym, lokalnym i globalnym. Proponowane w ramach projektu zajęcia łamią szkolny schemat i stawiają ucznia w sytuacjach praktycznych, życiowych, pokazują konkretne rozwiązania, nawet jeśli uczeń będzie tylko obserwatorem. Przedsięwzięcie łączy potrzeby młodych ludzi z potrzebami współczesnego świata i wymaganiami wynikającymi z przyjętych przez państwo polskie dokumentów strategicznych. Projekt z pewnością będzie atrakcyjną formą edukacji ekologicznej i obywatelskiej, pozwoli na rozwój zainteresowań młodych ludzi, wybór dalszej ścieżki edukacyjnej, na bardziej świadome korzystanie z naturalnych zasobów. Poszczególne działania nie są stosowane w praktyce szkolnej ze względu na koszty, które musiałby pokryć uczeń.

Głównym celem projektu jest umożliwienie młodzieży ze szkół w Witkowie i Trzemesznie, zainteresowanej naukami przyrodniczymi, rozwoju zainteresowań, pogłębienia wiedzy na temat praktycznych rozwiązań stosowanych w celu zapobiegania skutkom degradacji środowiska zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz aktywnego włączenia się w procesy społeczne.

W ramach realizacji projektu odbędą się warsztaty dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów, zostanie utworzona strona internetowa oraz sfinansowane szkolne projekty edukacyjne oraz wyjazdy studyjne.

Całkowity koszt projektu oszacowano na 61.945 złotych, kwota dofinansowania wynosi 49.905 złotych. Dotacja na realizację projektu została udzielona przez Fundację PZU w ramach konkursu „Wzbogacanie oferty edukacyjnej na obszarach wiejskich i w małych miastach”. Realizacja projektu zakończy się w czerwcu 2010 roku.

2009-10-07

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20750706

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno