Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Ewakuacja szpitala

Wczoraj w budynku gnieźnieńskiego szpitala przy ul. 3 Maja odbywały się ćwiczenia dowódczo – sztabowe. Organizacja tego typu zajęć leży w gestii Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego kierownikiem jest starosta Krzysztof Ostrowski.


Pierwsza część zajęć przeprowadzona została w sali konferencyjnej starostwa. Polegała ona na prezentacji możliwości poszczególnych służb oraz określeniu zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej ilości wyjść ewakuacyjnych bądź braku urządzeń usuwających dym z pomieszczeń. W prezentacji komputerowej pracownicy straży pożarnej przedstawili stan techniczny budynku szpitala, ilość wyjść ewakuacyjnych oraz potrzebne zmiany, które w znaczący sposób zwiększą bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Natomiast dyrektor ZOZ – Włodzimierz Pilarczyk zanalizował stan ilościowy pacjentów, personelu oraz osób odwiedzających szpital w poszczególnych porach dnia i nocy.

Kolejnym etapem ćwiczeń była część praktyczna. Po zawiadomieniu straży pożarnej przez personel szpitala, na miejsce zdarzenia zostają wydelegowane dwa zastępy gaśnicze. W całej akcji bierze także czynny udział Straż Miejska, Policja oraz pracownicy pogotowia. Na miejscu w krótkim czasie pojawiają się także oddziały OSP z Trzemeszna, Witkowa, Zdziechowy, Łubowa oraz Niechanowa. Strażacy sprawnie prowadzą działania na kilku polach: rozkładają namiot pneumatyczny, w którym umieszczeni zostaną ewakuowani poszkodowani, dwóch strażaków za pomocą drabiny mechanicznej wyprowadzają osoby poszkodowane z drugiej kondygnacji budynku, inny zastęp natomiast wynosi na noszach rannych przez okno w klatce schodowej, prowadzącej na pierwsze piętro, kolejni przy hydrancie rozstawiają basen w celu zebrania dużej ilości wody niezbędnej do ugaszenia pożaru. Po ewakuacji wszystkich pacjentów i personelu przechodzą do gaszenia ognia szalejącego na najwyższej kondygnacji. W tym celu wjeżdżają na dach budynku przy użyciu drabiny mechanicznej i z góry gaszą pożar. Cała akcja pokazuje jak świetnie służby mundurowe są przygotowane do działania w tak ekstremalnych sytuacjach.

2009-10-01

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20741490

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno