Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Gnieźnieński szpital zmienia oblicze

W środę, 26 sierpnia, w szpitalu przy ulicy świętego Jana w Gnieźnie nastąpiło przekazanie nowych urządzeń medycznych zakupionych ze środków powiatu. W uroczystości, która odbyła się na terenie Oddziału Chorób Wewnętrznych „B” udział wzięli m.in. Włodzimierz Pilarczyk, dyrektor ZOZ w Gnieźnie, starosta Krzysztof Ostrowski, wicestarosta Dariusz Pilak oraz przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – Danuta Winiarska.

Przekazany sprzęt to cztery kardiomonitory, rejestrator EKG, aparat EKG, oraz defibrylator o łącznej wartości ok. 80 tys. zł. Doktor Jolanta Kochańska-Kucharska ordynator oddziału internistycznego „B”, wyjaśnia, że jest to sprzęt niezbędny do monitorowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dodaje, że wprawdzie oddział już wcześniej był wyposażony w przenośne monitory kontrolujące serce, ale bez możliwości podłączenia do centralnego monitora, umożliwiającego szybką reakcję w razie zagrożenia życia pacjenta.

Dyrektor ZOZ w Gnieźnie, dr Włodzimierz Pilarczyk, z zadowoleniem przyjął kolejny dowód zainteresowania władz powiatu sytuacją gnieźnieńskiego szpitala. Uważa, że pacjentom potrzebny jest przede wszystkim dobry sprzęt, który pozwoli diagnozować i zapobiegać, a nie tylko leczyć. Podobnego zdania jest również starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, który przekazując oficjalnie sprzęt powiedział: - Szpital powinien być publiczny, bo stanowi dobro nas wszystkich. W tym roku powiat przekazał milion złotych, który szpital przeznaczy na inwestycje. Teraz zależy nam na tym, aby pacjenci czuli się bezpieczni, a do tego nie wystarczy dobre serce i oddanie personelu, placówka musi mieć nowoczesny sprzęt, by leczyć nowocześnie i zgodnie z aktualną wiedzą i sztuką medyczną. Lista potrzeb szpitala, który pełni rolę szpitala powiatowego i dyżurnego jest duża. Za zakupem tego wyposażenia przemawiał fakt, że jest to sprzęt ratujący życie. Oddział Chorób Wewnętrznych „B” nie ma profilu kardiologicznego, ale często przebywają tu pacjenci, którzy mogą znaleźć się w stanie zagrożenia życia i ten sprzęt jest tu niezbędny – dodał na zakończenie starosta.

Poza specjalistycznym sprzętem medycznym, szpital pozyskał nowy agregat prądotwórczy, a wkrótce wzbogaci się o kolektory słoneczne o powierzchni 50 m2, których montaż został już rozpoczęty na dachu budynku przy ulicy Św. Jana. Dyrektor Pilarczyk z zadowoleniem poinformował, że oszczędności wynikające z tej inwestycji (ok. 30 tys. zł. miesięcznie) pozwolą spłacić pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W ramach modernizacji gnieźnieńska placówka medyczna przeprowadziła również szereg inwestycji energooszczędnych. Wymieniono okna i elewację, ocieplono budynki, ale przede wszystkim zmieniono źródło pozyskiwania energii cieplnej – kotłownię węglową przekształcono na gazową. Ta inwestycja nie tylko pozwoli na wymierne korzyści ekonomiczne, ale realizuje także ekologiczne założenia wynikające z norm unijnych.

2009-08-27

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21404391

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno