Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Radni popierają budowę hali

Podczas spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury starosta Krzysztof Ostrowski przedstawił radnym z komisji oświaty, finansowej i gospodarki rady miasta i powiatu koncepcję budowy hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie. Radni popierają koncepcję wspólnego finansowania inwestycji przez miasto i powiat.

Miejsce lokalizacji hali – ulice Sobieskiego i Chrobrego nie jest przypadkowe – jest to teren należący do powiatu, obok znajdują się budynki pokoszarowe, na rewitalizację których jest duże prawdopodobieństwo otrzymania funduszy zewnętrznych, hotel i park. Połączenie tych wszystkich elementów da tak potrzebne mieszkańcom miasta i okolic centrum edukacyjno-sportowo-kulturalne. Nie bez znaczenia jest również bliskie położenie dworca PKS i PKP.

W hali ma się mieścić pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, dzięki czemu będą się tu mogły odbywać wszystkie zawody.

Rozwiąże ona również problemy okolicznych szkół ponadgimnazjalnych i podległych miastu. – Zajęcia sportowe mogłoby tu odbywać równocześnie sześć klas – poinformował starosta Krzysztof Ostrowski.

Hala ma służyć również celom kulturowym. Zainstalowana miałaby być zadaszona scena, na której mogłyby się odbywać koncerty. Przewidziano oczywiście również miejsca parkingowe, a także dodatkowe powierzchnie przeznaczone do imprez kulturalnych oraz miejsca na gastronomię itp.

W trakcie rozmów z działaczami sportowymi pojawiła się propozycja zapewnienia w kompleksie pomieszczeń dla klubu sportowego Stella. Radni, zarówno miasta, jak i powiatu z aprobatą przyjęli koncepcję budowy hali. Pozostaje otwarta jednak kwestia wspólnego finansowania inwestycji przez miasto i powiat. – Rozmawiałem z panem prezydentem, przedstawiłem dokumenty do przeanalizowania – powiedział starosta Ostrowski. – Budżety na przyszły rok układane są jesienią, więc mamy czas do namysłu.

Jak poinformował również Krzysztof Ostrowski, do starostwa wpłynęła oferta firmy, która oferuje realizację inwestycji. Według szacunków miałaby ona wynieść 34 mln zł. Gdyby miasto zdecydowało się współfinansować budowę hali, to wówczas obydwa samorządy przez 10 lat rocznie płaciłyby rocznie po ok. 1 mln 700 tys. zł, co nie stanowi poważnego obciążenia dla obydwu budżetów. Hala mogłaby powstać przez 15 miesięcy od czasu ogłoszenia przetargu.

Jeśli miasto nie zdecyduje się przystąpić do inwestycji, będzie ją samodzielnie realizował powiat, etapowo. Starosta podkreślił równocześnie, że czas kryzysu jest dobrym okresem na budowanie, bo wykonawstwo jest tańsze. Jesienią samorząd powiatowy złoży projekt o dofinansowanie rewitalizacji budynków pokoszarowych.

2009-06-25

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20740202

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno