Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Radość obcowania z ludźmi

Żyją wśród nas… Osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Mają wprawdzie obniżony ogólny poziom funkcjonowania intelektualnego, któremu towarzyszy deficyt w zakresie zachowań adaptacyjnych, w szczególności niezależności i odpowiedzialności, ale nie brakuje im talentów i wysublimowanych zdolności, a potrzebę ich udowodnienia mają taką samą, jak wszyscy ludzie. II Wiosenny Przegląd Twórczości Scenicznej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się 8 czerwca w Gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry przełamuje stereotypy, a przede wszystkim zmienia wizerunek osób niepełnosprawnych i udowadnia, że są oni integralną częścią naszego świata i należą do naszej społeczności.


Współorganizatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia kulturalnego był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie oraz starostwo powiatowe. Nie zabrakło jednak hojnych sponsorów i sympatyków uroczystości, którzy wsparli nie tylko finansowo organizatorów widowiska. Charytatywnie pracowali oświetleniowcy, muzycy, operatorzy kamer, inspicjentka, na co dzień aktorka teatru Katarzyna Adamczyk oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy nie zawahali się wesprzeć tej cennej inicjatywy gnieźnieńskiej placówki. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele starostwa: dyrektorka Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego Aleksandra Kuźniak, wicedyrektor wydziału Jerzy Paweł Lubbe, dyrektorzy szkół i placówek opiekuńczo – wychowawczych, sponsorzy i rodzice. Na widowni pojawiło się również wielu fanów, którzy głośnym aplauzem wspierali występy artystyczne swoich ulubieńców. Z niezwykłym wdziękiem spotkanie poprowadziły nauczycielki SOSW nr 1, a zarazem autorki projektu Marzena Piotrowska i Anna Kaliszewicz, które specjalnie na tę uroczystość ubrała firma „Nasze Wesele”. Do występów zostało zgłoszonych 11 zespołów, wszystkie prezentacje przyjmowane były entuzjastycznie. Młodzi artyści czuli się na scenie bardziej swobodnie, niż niejedna gwiazda show biznesu. Serca wszystkich widzów podbili najmłodsi wykonawcy, uczniowie klasy II b z SOSW nr 1, którzy przygotowanym przez Justynę Strzyżewską układem choreograficznym „Malowany świat” do muzyki klasycznej udowodnili nie tylko muzykalność, ale i wyjątkową wrażliwość. Muzyczny przerywnik przeglądu śpiewali wszyscy obecni w teatrze, zgodnie „malując świat na żółto i na niebiesko”. Nagrody i wyróżnienia z rąk przedstawicielki starostwa powiatowego Aleksandry Kuźniak i dyrektora teatru Tomasza Szymańskiego odebrali wszyscy uczestnicy przeglądu. Dyplomy uznania odebrali także nauczyciele przygotowujący młodych artystów.

Zamykając przegląd oraz gratulując organizatorom sukcesu artystycznego i pedagogicznego, dyrektor Kuźniak powiedziała: -Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi. Dzisiejszy przegląd udowodnił, że sztuka ma charakter terapeutyczny, zintegrowała nie tylko bohaterów dzisiejszego dnia, wykonawców, ale także ich nauczycieli. Wyzwoliła energię, potencjał tkwiący w człowieku i pasję, która być może wytyczy nowy kierunek działania zarówno środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ich opiekunom i rodzinom. Właśnie takie kompleksowe oddziaływanie o charakterze rewalidacyjnym i teatropeutycznym, pomaga wspierać rodzinę i pozwala na pełną akceptację układu związanego z posiadaniem dziecka niepełnosprawnego intelektualnie, a tym samym pomaga stworzyć korzystne warunki dla procesu integracji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w społeczeństwie.

2009-06-09

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21394667

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno