Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Gnieźnieńskie zmagania kolarzy - amatorów

Nie takiej pogody spodziewali się organizatorzy Maratonu Skoda MTB, który odbył się w niedzielne przedpołudnie 31 maja w Gnieźnie na trasie wiodącej malowniczymi ścieżkami wśród lasów do Jankowa Dolnego, a następnie wokół jezior Jankowo i Wierzbiczany.

Ostre słońce, a chwilę później deszcz, dotkliwe zimno, a nawet gradobicie uczyniły wyścigi rowerowe zadaniem już nie tylko trudnym, ale wręcz karkołomnym. Nie zniechęciło to jednak uczestników, którzy w imponującej liczbie 214 ochotników z różnych stron Polski przystąpili do sportowych zmagań.

Współorganizatorem, a zarazem hojnym sponsorem wyścigów kolarskich było starostwo powiatowe zawsze chętnie wspierające różne przedsięwzięcia sportowe. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, który życząc wszystkim jak najlepszych wyników, oddał strzał startowy o godzinie 11:00. W honorowym przejeździe ulicami miasta towarzyszył zawodnikom senator Piotr Gruszczyński, podnosząc tym samym rangę wydarzenia. Przypadkowi przechodnie i kibice sportowi okazywali sympatię wszystkim biorącym udział w imprezie kolarzom.

Prawdziwa walka rozpoczęła się już za granicami miasta. Organizatorzy w nizinnej Wielkopolsce znaleźli sposób na rozegranie prawdziwie górskiego maratonu rowerowego. Wyścigi rozgrywano na trzech dystansach:

  • Mini – 27 km
  • Mega – 50 km
  • Giga – 70 km

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn na trasie mini został Wojciech Niemier z Kórnika, który po pasjonującym pojedynku pokonał prowadzącego przez większy odcinek trasy Piotra Nowickiego z Piły. Triumfatorką wśród kobiet okazała się Daria Siwek z Chomęcic.

W najliczniej obsadzonym, co było nie lada niespodzianką dla organizatorów, wyścigu mega zwyciężył w pięknym stylu Michał Putz z Powidza, reprezentujący gnieźnieńską grupę Agpol – Team. W kategorii kobiet na tym dystansie niepokonana okazała się Kinga Mudyn z Bytowa. Na królewskim dystansie już po raz drugi w gnieźnieńskich zawodach triumfował Radosław Lonka z Wrześni, który zwyciężył po zaciętej walce z Sebastianem Swatem i Albertem Foktem. Najlepszą zawodniczką na tym dystansie wśród kobiet była Elżbieta Spławska.

Niezależnie od zajmowanej pozycji wszystkich uczestników zmagających się z kapryśną aurą i własną słabością owacyjnie witała publiczność zgromadzona na gnieźnieńskim Rynku. Kolarze – amatorzy zaimponowali hartem ducha i siłą woli. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne ciepła grochówka przygotowana przez organizatorów spotkała się z wyjątkowo życzliwym przyjęciem zawodników. Cenne nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe, zawsze chętnie wspierające inicjatywy sportowe na terenie miasta i powiatu, głównych sponsorów (Skoda Auto Polska, Szkoła Auto) oraz lokalnych przedsiębiorców (Hotel Nest, firma meblowa Agpol - Małachowa, salon meblowy „Lena” - Łubowo, Cukiernia Królewska) zwycięzcom tego trudnego wyścigu wręczał senator Piotr Gruszczyński oraz wicestarosta Dariusz Pilak.2009-06-02

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21377741

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno