Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konkursowe grillowanie

40 lat temu, 1 września 1969 po raz pierwszy zabrzmiał szkolny dzwonek dla pracowników i uczniów Zasadniczej Szkoły Skórzanej dla Pracujących Fabryki Obuwia w Gnieźnie, bezpośredniej poprzedniczki dzisiejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Kilińskiego. Status Zespołu Szkół placówka otrzymała w roku szkolnym 2002/2003. Dzisiaj to prężnie działający ośrodek edukacyjny kształcący w wielu zawodach branży usługowo-gospodarczej, umożliwiający młodym ludziom zdobycie głębokiej i wszechstronnej wiedzy oraz doświadczeń i umiejętności, które pozwalają na swobodne poruszanie się po unijnym rynku pracy oraz zapewniają wszechstronny rozwój zainteresowań nie tylko zawodowych.

Piątek, 22 maja, zapisał się w szkolnych annałach jako dzień szczególny, rozpoczynający obchody 40 – lecia istnienia szkoły. Uroczystości zainicjował Międzyszkolny Konkurs Kulinarny w Grillowaniu. To pierwsza z cyklu zaplanowanych imprez jubileuszowych odbywających się pod patronatem starosty gnieźnieńskiego, Krzysztofa Ostrowskiego. Kolejna – pieszy rajd zorganizowany przy współudziale PTTK – odbędzie się 12 września, natomiast uroczysta gala, podczas której nastąpi wręczenie szkole sztandaru, odbędzie się 16 stycznia 2010 roku.

Międzyszkolny Konkurs w Grillowaniu rozgrywany o puchar starosty gnieźnieńskiego i cenne nagrody książkowe ufundowane przez starostwo powiatowe, uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście. Nie zabrakło przedstawicieli starostwa powiatu, Wojciecha Krawczyka, dyrektorki Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Aleksandry Kuźniak, zastępcy dyrektora tegoż wydziału Pawła Lubbe, dyrektorów gnieźnieńskich szkół, emerytowanych nauczycieli, wreszcie absolwentów i rodziców uczniów. Środowisko duszpasterskie reprezentował ksiądz Konstanty Mrozek.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły, Dariusz Banicki. Powitał przybyłych gości, uczestników konkursu reprezentujących 6 placówek oświatowych z całego województwa wielkopolskiego, przypomniał historię szkoły od momentu jej powstania, wyjaśnił formułę konkursu i jego zasady, przedstawił współorganizatorów grillowych zmagań, a zarazem jurorów - szefów kuchni firmy Unilever Foodsolutions, znanej powszechnie jako „Knorr”.

Do wypowiedzi dyrektora nawiązał członek Zarządu Powiatu, Wojciech Krawczyk. Gratulując jubileuszu, podkreślił, że starostwo powiatowe podejmowało w ostatnich latach wiele działań, które miały zapewnić szkole rozwój na miarę oczekiwań XXI wieku, a także należną i stabilną pozycję zarówno wśród szkół gnieźnieńskich, jak i w środowisku wielkopolskim.

- Myśląc o przyszłości, mówił Wojciech Krawczyk, starostwo powiatowe stara się wykorzystywać najnowsze technologie w procesie dydaktycznym oraz wdrażać projekty nie zawsze popularne, ale korzystne dla funkcjonowania szkoły, bowiem ważnym elementem rozwoju każdego organizmu społecznego jest rozbudowa i unowocześnienie jego bazy materialnej. Z tego właśnie powodu zapadła decyzja przeniesienia państwa szkoły do obiektu w centrum, przy ulicy Sobieskiego. O pozycji szkoły świadczą liczne nagrody zdobywane w różnych konkursach, także takiego typu, jakiego już za chwilę będziemy świadkami i uczestnikami. Serdecznie gratuluję nauczycielom oraz dziękuję w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego wszystkim pracownikom szkoły, którzy swoim zaangażowaniem i rzetelną pracą przyczynili się do tego sukcesu.

Dyrektor Wydziału Oświaty w starostwie powiatowym pogratulowała pomysłodawcom tak atrakcyjnej formy świętowania jubileuszu. – Niezwykle cenną ideą tego konkursu, mówiła Aleksandra Kuźniak, jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Dzięki temu szkoła znalazła się w elitarnej grupie placówek kształcących według zasad nowoczesnej dydaktyki i spełniających wymogi unijnego rynku pracy. Natomiast wszystkim pracownikom szkoły w imieniu starosty gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego, całego Zarządu i swoim własnym, dyrektor Kuźniak życzyła, aby dalsze lata pracy w tej placówce przyniosły satysfakcję zarówno osobistą, jak i tę, na którą składa się cały dorobek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie reprezentujący sześć placówek edukacyjnych z całej Wielkopolski. Zasady konkursu o dość trudnej formule „black box” (określone komponenty, które należy wykorzystać w trakcie prezentacji) wyjaśnił przewodniczący jury, Mirosław Szajkowski, reprezentujący Unilever Foodsolutions. Zadanie drużyn polegało na przygotowaniu w ciągu 90 minut zestawu dań grillowanych z polędwicy wieprzowej. Oceniając efekty pracy, jury brało pod uwagę smak, aromat i wrażenia estetyczne wyczarowanych potraw. W trakcie trwania konkursu publiczność i kibice młodych kucharzy mogli podziwiać mistrzowskie pokazy szefów kuchni firmy Unilever Foodsolutions, goście natomiast zostali zaproszeni do degustacji potraw dość egzotycznych w samej nazwie. Hitem dnia był z pewnością deser „Syberyjski powiew”, czyli lody podane na gorąco. Zapytani o tajemnicę ich przyrządzania, autorzy nie chcieli ujawnić sekretu, jak na mistrzów kuchni przystało.

Konkurs zakończył się degustacją, a nagrody przypadły następującym zespołom:

 • I miejsce i puchar starosty wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie,
 • II miejsce i cenne nagrody książkowe przypadły w udziale Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Swarzędzu,
 • III miejsce zajęli gospodarze – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.


 • 2009-05-22
    Drukuj
    Polecamy
    Rezerwacja
  Wydział Komunikacji
  i Transportu
  Rezerwacja rejestracji pojazdów
      UNIA EUROPEJSKA
  więcej...
      Patronat i Logo
  Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
  więcej...
      Punkt Wspierania Biznesu
  Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
  więcej...
      Informator medyczny i wykaz aptek
  Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
  więcej...
      Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
  Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
  więcej...
      Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
  Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
  więcej...
      Nieodpłatna Pomoc Prawna
  Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
  więcej...
      Sportowy Powiat
  Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
  więcej...
      Rozwój lokalny
  Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
  więcej...
      Partnerzy zagraniczni
  Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
  więcej...
      Organizacje pozarządowe
  Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
  więcej...
      Biuro Rzeczy Znalezionych
  Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
  więcej...
      Punkt paszportowy
  W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
  więcej...
  Multimedia
   
     Członkostwo powiatu
  Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21366801

  www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno