Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

S.O.S. dla Ziemi – ekologiczne prezentacje

Po raz XIV obchodzony w Polsce Dzień Ziemi to także okazja do podsumowania działań proekologicznych prowadzonych w mieście i powiecie. W środę, 29 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne, w tym roku przygotowane pod hasłem „Człowiek przyjacielem lasu”, a zorganizowane przez Polski Klub Ekologiczny Koło Gniezno przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wysoką rangę spotkania podkreśliła obecność na widowni parlamentarzystów, przedstawicieli władz powiatowych oraz licznie przybyłych gości.

W imieniu organizatorów gości i uczestników powitała prezes gnieźnieńskiego koła Maria Brykczyńska. Przypomniała, że rok 2008 ogłoszono „Rokiem Klimatu i Środowiska", a Polski Klub Ekologiczny jako członek Koalicji Klimatycznej realizuje projekt „SOS Klimat!", podejmuje działania mające na celu podniesienie poziomu społecznej świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, a co za tym idzie także zwiększenie aktywności społeczeństwa w dziedzinie ochrony klimatu. - Ochrona lasów i zachowania prośrodowiskowe również wpływają na zapobieganie zmianom klimatycznym - kontynuowała prezes Koła. Do wypowiedzi Marii Brykczyńskiej nawiązał także poseł Dolata oraz członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Wojciech Krawczyk.

To ważne, by młodzi ludzie mieli świadomość ekologiczną, dbali o najbliższe środowisko, choćby przez tak proste czynności jak segregacja śmieci czy oszczędzanie energii elektrycznej – mówił członek zarządu. - Cieszę się prywatnie i jako przedstawiciel władz powiatowych. To szansa, że będziemy żyć w zdrowszym, niezdegradowanym środowisku, a działania w tym zakresie starostwo powiatowe w Gnieźnie zawsze będzie wspierać.

Przedmiotem prezentacji stały się prace i projekty zgłoszone na trzy różnego typu konkursy: fotograficzny -,,Leśne impresje”, filmowy „Las w życiu człowieka” oraz plastyczny „Mieszkańcy lasu”. Cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez hojnych sponsorów: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska laureatom wcześniej rozstrzygniętych konkursów (plastycznego i fotograficznego) wręczał poseł Zbigniew Dolata raz członek Zarządu Powiatu, Wojciech Krawczyk.

Artystyczne popisy wyróżnionych prezentacji scenicznych odznaczały się dobrym poziomem i bogactwem wiedzy merytorycznej. Wykonawcy udowodnili muzykalność i dojrzałość sceniczną, a ich opiekunowie zaangażowanie i pasję zawodową. Z dużym zainteresowaniem spotkała się również emisja zgłoszonych do konkursu filmów. Jury nagrodziło filmy:

• Damiana Welzandta z I LO,
• produkcję grupową: Bartosza Utika, Daniela Karczmarka, Darii Labrenz i Agaty Słomian z III LO,
• Filipa Stochmala i Marcina Małeckiego z Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

Tegoroczne prezentacje zgromadziły rekordową, jak dotąd, liczbę uczestników, poziom prac jest coraz wyższy, co świadczy o sukcesie organizatorów i wzroście ekologicznej świadomości młodego pokolenia.

Barbara Plucner


2009-04-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21356075

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno