Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dać możliwości i nadzieję

Słowo kryzys, recesja gospodarcza i bezrobocie stały się, niestety, podstawowymi terminami w zasobie leksykalnym współczesnego Europejczyka, Polaka, także gnieźnianina. By dać nadzieję i możliwości każdemu, kto próbuje przełamać „czas ekonomicznej niepogody”, Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości już po raz czwarty w auli I Liceum Ogólnokształcącego zorganizowały Gnieźnieńskie Targi Pracy.

Na targach wystawiło swoje oferty 51 firm bardzo różnej branży m.in. budowlanej, transportowej, krawieckiej, handlowej z terenu powiatu gnieźnieńskiego, ale także z różnych stron Wielkopolski.

Oficjalnego otwarcia tego jakże społecznie użytecznego przedsięwzięcia dokonał starosta gnieźnieński, Krzysztof Ostrowski. Wyraził zadowolenie, że Targi stały się już tradycją życia publicznego w naszym mieście. Określił cel ich organizowania jako niezbędny element do budowania równowagi między niestabilnym rynkiem pracy a wciąż niebezpiecznie wzrastającą ilością pracobiorców. Starosta podkreślił, że cieszy go zróżnicowanie branży wystawców, bo to niewątpliwie większa szansa dla poszukujących odmiany swego losu.

Gratulacje organizatorom złożył również poseł Paweł Arndt, natomiast w imieniu organizatorów powitała wszystkich przybyłych Małgorzata Matczak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie. W swoim wystąpieniu określiła podstawowy cel powoływania Targów, a więc możliwość ułatwienia bezpośredniego kontaktu obu stronom - pracodawcom i pracownikom. Podkreśliła również fakt, że w bogatej ofercie targowej pojawiła się też propozycja związana z działalnością Urzędu Pracy, czyli świadczenia usług z zakresu szkolenia, poradnictwa zawodowego, oraz porad prawnych dla osób kreatywnych mających zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą, a wiedzy z zakresu przedsiębiorczości w biznesie nigdy za wiele. Podziękowała również młodzieży i jej opiekunom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie za obsługę gastronomiczną, z której mogli skorzystać zwiedzający.

Oferty złożone przez 51 wystawców to niewątpliwie szansa dla obu stron. Niestety, wśród zainteresowanych pracobiorców, obok ocen pozytywnych, nie brakowało również głosów krytycznych, o czym przekonali się osobiście starosta Krzysztof Ostrowski oraz członek zarządu powiatu, Wojciech Krawczyk, którzy nawiązali bezpośredni kontakt z poszukującymi pracy. Starosta z uwagą wysłuchał opinii absolwentów szkół policealnych, wyższych, a zwłaszcza osób w przedziale wiekowym 40 – 50 lat, które skarżyły się, że dla nich nie ma żadnych ofert pracy, a sama organizacja targów jest, ich zdaniem, raczej przykładem dezinformacji i taniego chwytu reklamowego oferentów. Zastanawiający wydaje się fakt, że ich oczekiwania finansowe nie były zbyt wygórowane.

To kolejny dowód, jak mówił starosta Krzysztof Ostrowski, wyjątkowo niekorzystnej sytuacji pracowników, a bardziej uprzywilejowanej pozycji pracodawców. Starosta nie ukrywał również, że przedmiotem jego szczególnej troski jest właśnie pozycja pracownika.

Jakiekolwiek nie pojawiły się jednak oceny, to trudno nie zauważyć, że tego typu inicjatywy są konieczne na naszym lokalnym rynku pracy, nic bowiem bardziej nie kształci, niż wzrost świadomości społecznej, a sam pobyt na targach obu stronom z pewnością stwarza takie możliwości, a co najważniejsze – daje nadzieję.

Barbara Plucner2009-04-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21439543

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno