Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Promocja szkół i uczelni na targach edukacyjnych

W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się już ósma edycja Gnieźnieńskich Targów Edukacyjnych zorganizowanych przez Towarzystwo Edukacji Bankowej. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta gnieźnieński, Krzysztof Ostrowski.

Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Dariusz Pilak i przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz przedstawicielki Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

Wszystkich gości powitał w imieniu organizatorów dyrektor TEB „Edukacja”, Grzegorz Sierzchuła. Podziękował za przybycie nie tylko zaproszonym gościom, ale również swoim partnerom organizacyjnym, zwłaszcza profesorowi Leszkowi Mrozewiczowi, dyrektorowi Kolegium Europejskiego UAM.

Otwarcia targów dokonał wicestarosta Dariusz Pilak. Zaznaczył, że edukacja w Polsce to dzisiaj jeden z ważniejszych obszarów życia społecznego, umożliwiający naszej ojczyźnie dynamiczny rozwój. Przypomniał, że targi edukacyjne to nie tylko miejsce prezentacji szkół i uczelni, ale również nieocenione źródło wiedzy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz znakomita okazja sprawdzenia tego, co dzieje się na naszym rynku edukacyjnym. Wyraził również zadowolenie, że każda kolejna edycja targów jest bardziej efektowna i skupia coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Kończąc swoje wystąpienie, wicestarosta życzył wszystkim zainteresowanym inspirujących doświadczeń, a organizatorom pogratulował konsekwencji w promocyjnych działaniach na rzecz lokalnego środowiska oświatowego.

Niewątpliwą atrakcją programu były popisy artystyczne zespołów muzycznych „Strzecha” z Trzemeszna oraz „Tęcza”, reprezentującego Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarskich UAM. Kolorytu przedsięwzięciu dodał też pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych z Gniezna oraz pokaz sztuk walki słuchaczy Centrum Szkoleniowo – Dydaktycznego „DELTA”.

W bogatym harmonogramie imprez towarzyszących znalazł się także turniej piłki koszykowej rozgrywany w sali gimnastycznej Kolegium Europejskiego o puchar Gnieźnieńskich Targów Edukacyjnych. Do zawodów stanęły cztery drużyny: UAM, I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz Kadra Juniorów województwa wielkopolskiego. Po fascynujących zmaganiach zwycięstwo odniosła Kadra Juniorów.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a organizatorzy już zapowiedzieli zmianę formuły imprezy w roku przyszłym. Czekamy na kolejną, jeszcze atrakcyjniejszą edycję.

Barbara Plucner

2009-04-09
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20739413

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno