Gniezno i Powiat Gnieźnieński na targach turystycznych w Poznaniu

Miasto Gniezno i Powiat Gnieźnieński promują się wspólnie w dniach 22 – 25 października br. na targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Miasto i powiat wystawiają się na wspólnym stoisku Województwa Wielkopolskiego – nr 27, zlokalizowanym w pawilonie nr 8.

Międzynarodowy Salon Turystyczny w Poznaniu to impreza posiadająca wysoka rangę wśród krajowych imprez targowych. Targi poznańskie skupiają zarówno największą liczbę wystawców, jak i zwiedzających.

Ogółem w tegorocznej edycji targów Tour Salon swoją ofertę przedstawia ponad 700 wystawców z aż 40 państw i regionów. I to właśnie ekspozycje regionalne stanowią znaczącą część ekspozycji, na których można zapoznać się z walorami turystycznymi i potencjałem gospodarczym polskich miast i regionów. Do skorzystania ze swoich usług zapraszają również przedstawiciele hoteli, pensjonatów, sanatoriów, gospodarstw agroturystycznych, biur podróży, a także firmy oferujące usługi transportowe oraz producenci autobusów.

Oprócz różnego rodzaju materiałów promocyjnych przedstawiających Gniezno i Powiat Gnieźnieński odwiedzający stoisko mogą otrzymać foldery poszczególnych gmin z terenu powiatu, hoteli, restauracji, muzeów i gospodarstw agroturystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również gadżety promocyjne z logo i hasłem promocyjnym powiatu.

Powiat Gnieźnieński kreuje swoją markę jako „dobre miejsce, królewska tradycja”. Hasło to nawiązuje do historii regionu oraz do czasów teraźniejszych, do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło i rozwija się nadal. Z hasłem powiatu koreluje hasło miasta „Gniezno – korona Wielkopolski”, które przypomina, iż w Pierwszej Stolicy Polski koronowanych było pięciu królów Polski.

W roku 2002 ekspozycję zwiedziło ponad 20.000 osób.

Tegorocznym krajem partnerskim na Tour Salonie jest Republika Czeska, natomiast regionem partnerskim Województwo Podkarpackie.

Targom Tour Salon będą ponadto towarzyszyły następujące imprezy:

Ponadto warto zobaczyć:

Osoby zainteresowane mogą zwiedzać ekspozycje wystawiennicze w każdym dniu targów w godz. 9.00 – 17.00. Cena biletu wstępu dla zwiedzających wynosi w dniach 22 i 23 października – 15 zł., natomiast w dniach 24 i 25 października – 10 zł.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska