Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Nowe wyposażenie dla strażaków

W piątek na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiekowie i sprzętu specjalistycznego dla OSP Lednogóra i OSP Czerniejewo.


Uroczystość rozpoczęła się w samo południe. Zaproszonych gości powitał Komendant KP PSP w Gnieźnie st. kpt. Wojciech Mazur. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło przekazanie sprzętu przez przedstawicieli samorządów i jednostek, które umożliwiły zakup potrzebnej aparatury.

Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi około 330.000 złotych. Przekazane zostały: Samochód specjalny Volkswagen Caravell o wartości 130.000 złotych, zestaw narzędzi hydraulicznych, chemiczne ubrania gazoszczelne, misie maskotki dla poszkodowanych dzieci oraz światełka do oznakowania terenu działań finansowane przez Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Na Ratunek”.

Oprzyrządowanie ratownicze poświęcił ks. biskup Wojciech Polak. Ze względu na panującą aurę pogodową pokaz ratowniczy z wykorzystaniem nowego sprzętu niestety się nie odbył.

Podczas przekazania sprzętu Starostwo Powiatowe reprezentował wicestarosta Dariusz Pilak - Starostwo Powiatowe dofinansowało projekt w wysokości 50.000 złotych na zakup nowoczesnego samochodu specjalistycznego. Natomiast sprzęt, który jest pozyskiwany dla Straży Pożarnej w Gnieźnie ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu gnieźnieńskiego, również kierowcom i pasażerom przejeżdżającym po naszych drogach, aby mogli czuć się bezpiecznie. Jednocześnie, abyśmy mieli jednostkę strażacką, wyspecjalizowaną w niesieniu pierwszej pomocy i ratowaniu życia. Często w wypadkach, które zdarzają się na drogach powiatu gnieźnieńskiego, jednymi z pierwszych służb, które docierają na miejsce wypadku, są właśnie służby Straży Pożarnej. W związku, z czym inwestowanie w jak najlepszy sprzęt, w doposażenie straży jest jak najbardziej wskazany, stąd zaangażowanie powiatu. Straż wykonuje dodatkową pracę, odpowiednie szkolenia strażaków, ich umiejętności w obsłudze tego sprzętu, pozwalają nam mieć nadzieję, że otrzymywany sprzęt i materiały będą odpowiednio przez nich wykorzystywane, poprzez umiejętności ludzi, którzy tę pomoc niosą” – powiedział.

Kinga Świtalska


2009-01-10
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21392454

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno