Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Europejskie fundusze dla powiatu

Starostwo Gnieźnieńskie jest na najlepszej drodze, by otrzymać 1 mln 125 tys złotych dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na modernizację warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Trzemesznie. W ramach konkursu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wniosek naszego powiatu uzyskał maksymalną ilość punktów i znajduje się na II miejscu listy rankingowej.

Planuje się zakup wyposażenia dla pracowni zawodowych - specjalistycznych: rysunku technicznego, diagnostyki pojazdowej, obróbki mechanicznej, obróbki ręcznej, obróbki cieplnej, pracowni spawalniczej, pracowni elektrotechniki i elektroniki samochodowej, naprawy maszyn i urządzeń przemysłowych, naprawy podwozi samochodowych, naprawy silników oraz pracowni oczyszczania ekologicznego. - wyjaśnia Maria Suplicka., p.o. dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy UE w Starostwie Powiatowym.

W skład wyposażenia wchodzą m.in.: stoły kreślarskie, tokarka numeryczna, strugarki, frezarki, szlifierki, kotlina kowalska, aparat do spawania gazowego, spawarki elektryczne, a także inne urządzenia niezbędne do funkcjonowania w/w pracowni. Przebudowa obiektu i wyposażenie w niezbędne pomoce dydaktyczne zapewni najwyższą jakość kształcenia w nowoczesnych pracowniach, co przyczyni się do podwyższenia poziomu kształcenia. Umożliwi też wprowadzenie nowych kierunków takich jak: operator obrabiarek skrawających i mechanik – monter maszyn i urządzeń. Pozwoli również na poszerzenie oferty edukacyjnej dla osób, które z różnych powodów znalazły się poza systemem kształcenia. Działanie ma zapewnione wsparcie lokalnych zakładów pracy na rzecz podwyższenia wyników kształcenia zawodowego. Planuje się oddać do użytku w 2012r. całkowicie odnowiony obiekt dydaktyczny. Kolejno w 2009r – 2 pracownie, w 2010r – 4 pracownie, w 2011r – 2 pracownie, w 2012r.- 3 pracownie. W sumie ma zostać oddanych do użytku 11 pracowni w dwóch budynkach.

W ramach projektu planuje się wprowadzenie zawodu mechanik pojazdów samochodowych ze specjalizacją diagnostyka pojazdowa oraz zawodu spawacz ręczny gazowy.
Jak wynika z raportu Urzędu Pracy w Gnieźnie ten ostatni zawód jest zawodem deficytowym – stwierdza Maria Suplicka.

W chwili obecnej szkoła prowadzi zajęcia w dwóch budynkach. Pierwszy z nich pochodzi z roku 1939, do użytku szkolnego oddany został w 1951r. Ściany murowane, stropy ogniotrwałe pokryte papą, okna z metalowymi ramami. Działy szkoleniowe wyposażone są jedynie w podstawowe urządzenia do obróbki ręcznej, obróbki cieplnej (kuźnia) oraz do spawania (jedno główne stanowisko spawalnicze). Drugi budynek został zbudowany na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych z betonowych elementów segmentowych. Mieści się tu pracownia dydaktyczna stacji kontroli pojazdów, wyposażona w kanały do napraw i diagnostyki pojazdów. Dlatego też modernizacja warsztatów wydaje się nie tylko uzasadniona, ale i konieczna. Nowoczesna szkoła współpracująca z lokalnymi przedsiębiorstwami i kształcąca na ich potrzeby przyczyni się do wzrostu atrakcyjności terenów lokalnych oraz pozwoli na równy dostęp do form edukacyjnych dziewczętom i chłopcom z okolicznych małych miasteczek i wsi.

Piotr Kielin


2008-11-03
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20740160

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno