Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Podsumowanie szarży turystycznej

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Miasta i Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” pod koniec zeszłego roku zadecydowało o intensywniejszej niż dotychczas turystycznej szarży targowej. Czas na podsumowanie.

To co wyróżnia targi turystyczne od innych to zapewne towarzysząca im niezwykła atmosfera. Składają sie na nią m.in.: kolorowe stoiska, przepych i prześciganie się w „promocyjnych” pomysłach. A to kulinaria, a to wesoła muzyka, teatralni przebierańcy czy nawet małe performance. Rozstrzał atrakcji przeogromny, wszystko po to by ściągnąć turystę do siebie.

Wspólna promocja turystyczna Starostwa, Urzędu Miasta i Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” w 2008 roku została rozpoczęta w tym samym czasie, w kraju i za granicą na przełomie lutego i marca. Prawie jednocześnie wystawiano się na Targach Turystycznych w Łodzi, gdzie obecnych było ponad 140 wystawców z Polski, Litwy, Łotwy, Finlandii, Sri Lanki, Izraela oraz na Międzynarodowych Targach w Berlinie, gdzie obecny był cały świat. Następnie uderzono na wschód, na Targi w Białymstoku, gdzie na 44 stoiskach można było spotkać około 400 instytucji, miedzy innymi z Gdańska, Kaszub i z Zamościa. Pod koniec marca skierowano się na Śląsk. W Katowicach wśród ok. 150 wystawców z Australii, Litwy, Kaszub, Bieszczad, Gdańska obecne było również Miasto Gniezno z Starostwem Powiatowym i Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski”. Potem był Gdańsk, Warszawa, Szczecin oraz Jelenia Góra. Tam zakończono szarże targową tuż przed wakacyjnym sezonem turystycznym. Już w tym okresie można było zbierać plony. Od lipca do września, punkt Informacji Turystycznej odwiedziło 2496 turystów indywidualnych, obsłużono 63 wycieczki, co w sumie daje 5016 klientów. Jest to najlepszy dowód na skuteczną promocję turystyczną.

Po sezonie wystawiano się już u siebie, w Wielkopolsce. Wbrew pozorom to właśnie na Tour Salonie w Poznaniu 16 – 18 października trzeba było wykazać się jak najlepszą wiedzą. Najtrudniej bowiem było przekonać „tutejszych”, że wcale nie muszą wyruszać w daleką podróż, żeby zobaczyć coś ciekawego. Edukację turystyczną najlepiej zaczynać od miejsca z którego się pochodzi.

Tak zakończono wspólny sezon wystawienniczy. Śmiało można stwierdzić już teraz, że się opłaciło. Przez ten okres od lutego do października dotarto do najważniejszych rejonów Polski, nawet tych odległych i nakłoniono nie jednego turystę do odwiedzin. Czy to aktywnego, czy też (w większości) turystę zainteresowanego najstarszym produktem turystycznym Polski „Szlakiem Piastowskim”. Teraz, kiedy nastał czas jesienno – zimowy ilość odwiedzających Miasto Gniezno i Powiat Gnieźnieński zmniejsza się, w większości ze względu na warunki pogodowe. Co pozostaje: jak pisał Ryszard Kapuściński: „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca”.

Danuta Kryszak
Dane na temat ruchu turystycznego w Gnieźnie i Powiecie Gnieźnieńskim
Artur Krysztofiak PCIT2008-10-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21372393

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno