Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Instytucje w trosce o petenta

29. października oraz 5 i 12. listopada w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego będą się odbywały bezpłatne szkolenia dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub zamierzających ją rozpocząć, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy, ZUS i Urząd Skarbowy.

Będzie to drugi cykl tego typu szkoleń – powiedział starosta Krzysztof Ostrowski podczas konferencji prasowej, informującej o przedsięwzięciu. – Uczestnicy poprzedniej edycji byli bardzo zadowoleni, ponieważ mogli skorzystać z doświadczeń trzech instytucji.

Jak dodała dyrektor PUP, Małgorzata Matczak, urzędy powinny starać się ułatwiać firmom działalność i takie przeświadczenie leży u podstaw organizowanych dla nich bezpłatnie szkoleń.
Ze strony urzędu pracy zachęcamy przedsiębiorców, aby korzystali z naszych usług, na przykład z bezpłatnego pośrednictwa pracy. Poinformujemy również o możliwościach refundacji z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, przyjęcia pracownika na staż czy przygotowanie zawodowe – powiedziała dyrektor.

Przedstawiciel Urzędu Skarbowego przedstawi z kolei uczestnikom zagadnienia związane z opodatkowaniem firm. Wychodzimy z założenia, że z obowiązków podatkowych prawidłowo mogą wywiązywać się podatnicy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat tego, jak prawidłowo poruszać się w obszarze prawa podatkowego – stwierdził naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, Sławomir Jakubowski. Dlatego cieszę się, że udało nam się zorganizować wspólnie szkolenie, myślę, że z pożytkiem dla wszystkich, którzy zechcą z nich skorzystać.

Uczestnicy zostaną zapoznani z tematyką z zakresu obowiązków podatkowych, rejestracji działalności gospodarczej, a także zasad opodatkowania według księgi przychodów i rozchodów, zryczałtowanej formy opodatkowania i podatku VAT.

Nie przekazujemy teorii, rozwiązujemy te problemy, które z zakresu działalności danej instytucji spotykamy – podkreślił kierownik oddziału ZUS w Gnieźnie, Mariusz Jaroniewski. Wśród poruszanej przez ZUS tematyki będą dokumenty zgłoszeniowe, rozliczeniowe i płatnicze, możliwość zawieszenia działalności gospodarczej, świadczenia krótkoterminowe i system emerytalno-rentowy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu mogą się zgłaszać do Powiatowego Urzędu Pracy, do pani Elżbiety Jurgońskiej (pokój 102).

Ewa Michalak


2008-10-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20740334

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno