Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Promocja na targach turystycznych w Poznaniu

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie i Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” w dniach od 16 października – do 18 października uczestniczyło w 19 edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych – Tour Salon w Poznaniu.Impreza targowa w Poznaniu jest największą imprezą tego rodzaju w Polsce. W sumie w targach uczestniczyło 700 wystawców z 40 krajów, zarówno touroperatorów, przedstawicieli biur podróży, jak i organizacji oraz stowarzyszeń turystycznych. Do Poznania zawitali goście m.in. Republiki Południowej Afryki, Bangladeszu, Indii, a nawet Meksyku. Na Tour Salonie można było zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną z kraju i zza granicy, jak i uczestniczyć w specjalnie wyodrębnionych ekspozycjach tematycznych. W tym roku obok turystyki biznesowej czy tzw. wyspy zdrowia można było zaczerpnąć informacji na temat niesztampowych rodzajów uprawiania turystyki aktywnej pod nazwą: Extreme.

Wspólne stoisko Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz Organizacji „Szlak Piastowski”, odwiedzało wielu turystów z różnych stron Polski – od Suwałk do Zakopanego. Nawet wśród samych Wielkopolan nie zabrakło zainteresowanych. Wielu mieszkańców Poznania, którzy jeszcze nie odwiedzali Gniezna i jego okolic zapewniało o swojej przyszłej wizycie. W końcu należy obalać stereotyp „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się turystyka aktywna, jak i najstarszy produkt turystyczny w Polsce - Szlak Piastowski.

Równie ważnym aspektem podczas targów dla Gniezna była prezentacja projektu „Turystyka Kolejowa w Wielkopolsce”. Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentowała ową koncepcję podczas konferencji targowych. Warsztaty z zakresu tej tematyki odbywały się w Gnieźnie w lipcu tego roku. Głównym celem projektu jest budowa markowego produktu turystycznego charakterystycznego dla Wielkopolski, jakim w tym przypadku byłaby „turystyka kolejowa”. Gnieznu przypadła w tym przedsięwzięciu wyjątkowa rola. Otóż na terenie parowozowni w Gnieźnie miałby powstać „Wielkopolski Park Historii Kolei”. Zbytkowa gnieźnieńska parowozownia, wydaje się być wręcz idealnym miejscem dla realizacji tegoż projektu. Budynki zbudowane z charakterystycznej czerwonej cegły z okresu XIX i początków XX wieku, są w dobrym stanie, a poza tym są przykładem piękniej architektury tamtych czasów.

Mimo że, sezon turystyczny już się zakończył, sezon wystawienniczy dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zostanie zamknięty dopiero w listopadzie, kiedy to Starostwo wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną będzie obecne na polskim stoisku narodowym na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Lipsku (19 – 23. 11. 2008) oraz w Londynie (10 – 13. 11. 2008).

Danuta Kryszak


Załącznik do pobrania:
2008-10-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21366945

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno