Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Coraz więcej funduszy zewnętrznych

Powiat gnieźnieński otrzyma kolejne fundusze zewnętrzne – na budowę lub rozbudowę monitoringu w szkołach. Powiat pozytywnie przeszedł także selekcję wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych.

W roku ubiegłym dwanaście placówek oświatowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego otrzymało z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu fundusze na budowę lub rozbudowę monitoringu wizyjnego, w tym kolejne pięć. Plasuje to tym samym powiat na pierwszym miejscu w Wielkopolsce.

Placówki, dla których przeznaczone są fundusze to: ZSZ im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, ZSP im. H. Cegielskiego w Trzemesznie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie. Łącznie jest to 54 tys. zł. Wkład własny wynosi natomiast 10 proc. – w przypadku rozbudowy i 20 proc. – w przypadku budowy monitoringu.

Wszystko wskazuje na to, że powiat otrzyma także fundusze na przebudowę drogi Witkowo-Wiekowo-Powidz. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął bowiem uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy projektów po ocenie strategicznej dla Działania 2.2 ,,Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne)’’ w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Na 177 złożonych wniosków, projekt powiatu gnieźnieńskiego znalazł się na szóstej pozycji. Jest to niemal równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania w wysokości 50 procent kosztów inwestycji, czyli 3 125 500 zł.

Przypomnijmy również, że pod koniec lipca ma zapaść decyzja, czy dofinansowanie otrzyma projekt ,,Szlakiem Piastowskim – od gada, pradziada, do Wenecji, Paryża i Rzymu’’. Projekt ten znalazł się na siódmym miejscu do dofinansowania w ramach Działania 6.4 ,,Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym’’. Koszty inwestycji, które miałby realizować powiat wynoszą 19 mln 350 tys. zł

Ewa Michalak


2008-07-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 24-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20755454

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno