Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gnieźnieński na Targach w Berlinie

W dniach 7 - 11 marca br. Powiat Gnieźnieński był obecny na największych w świecie Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie. Powiat Gnieźnieński zaprezentował się na wspólnym stoisku Województwa Wielkopolskiego przygotowanym przez Wielkopolski Ośrodek Promocji i Informacji w Poznaniu.

Powiat Gnieźnieński po raz pierwszy brał udział w targach berlińskich. Jest to jedna z najważniejszych imprez targowych, na których Powiat Gnieźnieński zamierza się zaprezentować w tym roku.

Specjalnie na Targi ITB Wydział Promocji i Rozwoju przygotował trzy foldery w języku niemieckim o tematyce: "Powiat Gnieźnieński zaprasza" - zawierający m.in. spis bazy turystycznej na terenie całego powiatu, ogólną informację o powiecie i o Szlaku Piastowskim, "Zielony Powiat" - przedstawiający parki krajobrazowe oraz szlaki turystyczne przebiegające wzdłuż powiatu oraz "W kilka dni po powiecie" - zawierający propozycję kilku wycieczek po najciekawszych miejscowościach Powiatu Gnieźnieńskiego.

Turyści zainteresowani wypoczynkiem w Gnieźnie i w powiecie mogli ponadto otrzymać prezentację powiatu na płycie CD, przygotowaną przez wydawnictwo "Nice" we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Prezentacja na płycie została przygotowana w trzech wersjach językowych: niemieckiej, angielskiej i polskiej.

Goście specjalni wizytujący stoisko powiatu zostali obdarowani albumem "Nasze Gniezno" autorstwa M. Skrzypkowskiego, albumem "Widoki dawne Gniezna i powiatu" autorstwa M. Michałowskiego, mapą powiatu oraz gadżetami: koszulką i długopisem z logo i hasłem reklamowym Powiatu Gnieźnieńskiego. Wszystkie te rzeczy znajdowały się w torbie promocyjnej Powiatu Gnieźnieńskiego, wykonanej z ekologicznego papieru.

Co roku Targi w Berlinie odwiedza ponad 20 tys. specjalistów z branży turystycznej i dziennikarzy oraz ponad 250 tys. osób głównie z Niemiec. Niemcy to z kolei największy rynek turystyczny dla Polski, a dla Wielkopolski szczególnie korzystny z uwagi na sąsiedztwo. Ponadto Berlin z uwagi na wyjątkowo korzystne połączenie kolejowe jest bardzo atrakcyjnym rynkiem na krótkie przyjazdy weekendowe.

Polskie Stoisko Narodowe zlokalizowane było podobnie jak w latach ubiegłych w hali nr 15.1 kompleksu wystawienniczego MESSE BERLIN i miało powierzchnię 1500 m kw. Promowały się na nim wszystkie województwa oraz branża turystyczna organizująca przyjazdy do Polski. Odwiedzający halę polską mogli skosztować różnego rodzaju smakołyki charakterystyczne dla polskiej kuchni. Ekspozycję wzbogacały ponadto pokazy mody z kolekcji Ewy Minge.

Hasło promocyjne polskiego wystąpienia w 2003 roku brzmiało: "Polska – spotkania z kulturą". Stoisko Województwa Wielkopolskiego usytuowane było na specjalnej "wyspie" pod nazwą "Weekend w Polsce". Natomiast nasz Powiat zachęcał wszystkich do przyjazdu i zwiedzenia Szlaku Piastowskiego, a szczególnie Gniezna promując się jako "dobre miejsce, królewska tradycja".

  wspólne rozmowy na stoisku Powiatu Gnieźnieńskiego na targach w Berlinie
od lewej: Peer Giesecke Starosta Teltow-Flaming oraz Birgit Themel, koordynator ds. współracy zagranicznej powiatu Teltow-Flaming
od prawej: Ernst Cantner, z Ministerstwa Rolnictwa Landu Brandenburgia, Jacek Kowalski Starosta Gnieźnieński oraz Renata Michalak reprezentująca Powiat Gnieźnieński na targach w Berlinie
w spotkaniu uczestniczył również Jerzy Nadoliński Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego (pierwszy od lewej)
przyjacielski uścisk dłoni obu Starostów z Gniezna i Teltow-Flaming - wymiana podarunków
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21388021

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno