Powrót

Przedsiębiorcy z powiatu nominowani


do wielkopolskich nagród gospodarczych


Doceniając sukcesy osiągane przez lokalnych przedsiębiorców oraz dążąc do promocji rodzimej przedsiębiorczości i popularyzacji osiągnięć gospodarczych, ekologicznych i organizacyjnych, władze powiatu rekomendowały firmy z terenu powiatu gnieźnieńskiego do udziału w konkursie: „Wielkopolski Gospodarczo – Samorządowy HIT 2009” oraz do Nagrody im. E. Kwiatkowskiego „PRZEDSIĘBIORCY DLA KLIMATU”.

Organizatorem szesnastej edycji konkursu HIT jest Agencja Promocyjna „Punkt S” z siedzibą w Pile, a celem organizowanego przedsięwzięcia jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w regionie. Firmy, samorządy terytorialne, instytucje i organizacje zgłoszone i zakwalifikowane do konkursu są poddawane weryfikacji i ocenie, a następnie nagradzane przez kapitułę, którą tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Zwieńczeniem przedsięwzięcia jest uroczysta gala. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu: „Wielkopolski Gospodarczo – Samorządowy HIT 2009” zarekomendowani zostali:

  1. w kategorii „Produkcja”: Stolarstwo Mikołajczak Andrzej Mikołajczak,
  2. w kategorii: „Handel i Usługi”: Agro – Estetyka Piotr Kowalczyk,
  3. w kategorii: „Rolnictwo”: Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo sp. z o.o.,
  4. w kategorii: „Ekologia”: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAWA Jan Walczak,
  5. w kategorii: „Organizacja i zarządzanie”: „Pod Piątką” Ewa Kamyszek,
  6. w kategorii: „Samorządność”: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo.
Natomiast w celu nagrodzenia firm oraz ich właścicieli za działania podjęte w celu ochrony klimatu Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Poznania podjęła się organizacji konkursu, w którym zwycięzcy uhonorowani zostaną Nagrodą im. E. Kwiatkowskiego „Przedsiębiorcy dla Klimatu”. Do udziału w inicjatywie mogły być nominowane przedsiębiorstwa, które podjęły działania na rzecz klimatu, m.in.: zmniejszyły produkcję CO2 oraz innych substancji chemicznych dotychczas wydalanych do atmosfery, wody czy ziemi, zastosowały w procesie produkcji energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych, wykorzystują odpady jako biomasę do produkcji biogazu i następnie energii elektrycznej czy inne, istotne ze względu na temat realizowanego przedsięwzięcia. Oceną nadesłanych zgłoszeń zajmie się kapituła, w składzie której zasiądą specjaliści do spraw ochrony środowiska oraz specjaliści – energetycy. Z terenu powiatu gnieźnieńskiego nominowana została firma Stolarstwo Mikołajczak za wykorzystywanie do: ogrzewania powierzchni produkcyjnych, biurowych, suszarni drewna, jak również do wytwarzania ciepłej wody użytkowej odnawialnych źródeł energii.

Paulina Kowalska16 Wrzesień 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie